Arama sonuçları

Özel okul öğretmenlerine teknoloji eğitimi

Özel okul öğretmenlerine teknoloji eğitimi

Özel okul öğretmenlerine teknoloji eğitimi. Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) özel okul öğretmenlerine okullarda bilgisayar bilimleri eğitimlerinin ilerletilmesi amacıyla özel eğitim verecek. 

TÖZOK tarafından yapılan açıklamada derneğin öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve eğitimde teknoloji kullanımı konusunda farkındalık kazanmalarına yönelik birçok seminer, sempozyum ve sertifika programları düzenlendiği vurgulandı. Açıklamada bu çalışmalara Odacle Akademi ile yapılmış yeni bir işbirliğinin daha eklendiği ifade edildi. Buna göre haziran ayı itibariyle Oracle Akademi işbirliği ile “Eğitmen Eğitimleri” başlatılacak.

ÖĞRETMEN ÖĞRETMENİ EĞİTECEK  

Oracle Akademi ve Türkiye Özel Okullar Derneği arasında 2 Mayıs Salı günü yapılacak protokol kapsamında 3 yılda 300 özel okul öğretmenine verilecek gönüllü öğretmen eğitimleri ile okullarda bilgisayar bilimleri eğitiminin ilerletilmesi hedefleniyor. 

Proje kapsamında: Temel Java programlama ve veri tabanı eğitimleri verilecek ve eğitilen öğretmenlerin diğer öğretmenleri eğitmesi desteklenerek eğitmen eğitimleri yaygınlaştırılacak. Öğretmenlerin aldıkları eğitimleri mevcut ders planlarına entegre ederek öğrencilerine aktarmaları için gerekli tüm materyaller, teknolojiler ve operasyonel destek okullara sağlanacak.

 

 

 

19-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin