Arama sonuçları

Özel okullar değerlendirme sistemlerini konuşacak

Özel okullar değerlendirme sistemlerini konuşacak

Özel okullar değerlendirme sistemlerini konuşacak. Türkiye Özel Okullar Derneği’nin her yıl düzenlediği geleneksel sempozyumunda bu kez özel okullar "değerlendirme" sistemlerini konuşacak. Antalya'da 17'incisi bugün başlayan sempozyumun ana başlığı "Türkiye ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi" olacak.

 

ÖZEL OKULLAR DEĞERLENDİRME SİSTEMLERİNİ KONUŞACAK

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da açılışını yapacağı sempozyuma Türkiye'nin yanı sıra yurtdışından da ölçme ve değerlendirme alanında uzman eğitimciler katılacak. 3 gün sürecek sempozyumda ilk kez bu yıl uygulanacak yeni sınav sistemi de ele alınacak konular arasında yer alacak.


HANGİ KONULAR KONUŞULACAK?


MEB yetkilileri ile özel okul kurucuları, yöneticileri ile öğretmenlerinin de katılacağı sempozyumun bazı oturumların başlıkları şöyle:
Avrupa'daki özel okullar ve öğrenci değerlendirmesi, eğitim süreçlerindeki ölçme değerlendirme uygulamaları, eğitimin ekonomi açığı, ortaöğretimde başarının uluslararası program ve sınavlarla değerlendirilmesi, yurtdışı üniversite kabulleri, eğitimde farklı yaklaşımlar, eğitimde stres yönetimi.

29-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş