Arama sonuçları

Özel okullar eğitimde 'etik' konusunu tartışacak

Özel okullar eğitimde 'etik' konusunu tartışacak

Özel okullar eğitimde 'etik' konusunu tartışacak. Türkiye Özel Okullar Derneği'nin (TÖZOK) her yıl düzenlediği, ulusal ve uluslararası eğitimcileri buluşturan Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nun 18'incisi, "eğitim ve etik" temasıyla yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımının da planlandığı sempozyum, Antalya'da 30 Ocak-1 Şubat'ta düzenlenecek. Sempozyum, bu yıl da Bakanlığın üst düzey bürokratları, yurt içi ve yurt dışından eğitimciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile özel okul yöneticilerini ağırlayacak. 

ÖZEL OKULLAR EĞİTİMDE 'ETİK' KONUSUNU TARTIŞACAK

TÖZOK Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, sempozyumun temasının "eğitim ve etik" olarak belirlendiğini ifade etti.

Dal, Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nda "etik" temasının her alanda ve genel anlamıyla değerlendirileceği bir ortam oluşturulmasının öngörüldüğünü belirtti. Dal şöyle konuştu:  "Toplumdaki etik anlayışının aşınması sonucu toplum değerlerinde ortaya çıkan olumsuzluklar, etik duygusunun gelişmesi, yaygınlaştırılmasındaki kazanımlar ve bu noktada eğitime düşen görevin neler olacağının vurgulanmasını amaçlıyoruz."

1300 EĞİTİMCİ KATILIYOR

Sempozyumda 24'ü Türkiye'den, 7'si yabancı olmak üzere 31 akademisyenin "eğitim ve etik" temasına ilişkin görüşlerini paylaşacağını anlatan Dal, özel okullardan da bin 300'ü aşkın katılım beklendiğini bildirdi. 

28-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin