Arama sonuçları

Özel okullardan KDV indirimi talebi

Özel okullardan KDV indirimi talebi

Özel okullardan KDV indirimi talebi. Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, özel eğitim kurumlarında KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini talep ettiklerini belirterek, İndirim direk velilerin ödediği ücretlere yansır dedi.

Milli Eğitim Bakanlığımız ve ilgili bakanlıklarımızdan özel okullara KDV indirimi getirilmesini, KDV’nin yüzde 1’e indirilmesini istiyoruz diyen Dal, Yüzde 8 KDV’nin düşüşü okullar açısından en kötü ihtimalle fiyata yüzde 5 olarak yansır açıklamasında bulundu. Özel okullarda yaklaşık 1 milyon 440 bin öğrencinin okuduğuna değinen Dal, özel öğretimin ve özel sağlık sektörünün devletin destek ve önderliği olmadan ayakta duramayacağına da dikkat çekti.

AMAÇ SEKTÖRÜN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEK

Devletlerin bu desteği sağlarken aynı zamanda yükünü de hafiflettiğini vurgulayan Dal, dünyanın her yerinde uygulamaların bu yönde olduğunu söyledi. Kitap gibi farklı alanlarda KDV’nin sıfırlandığının altını çizen Dal, KDV yüzde 8 şu an. Örneğin yıllık ücreti 20 bin lira olan bir okul için veliler, bunun içinde yaklaşık 800 lira KDV ödüyor. 20 bin liranın 800 lirası direk devlete KDV olarak gidiyor açıklamasında bulundu.

30-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş