Arama sonuçları

Pandemi doktora bursu: YÖK, 22 alanda burs verecek

Pandemi doktora bursu: YÖK, 22 alanda burs verecek

Pandemi doktora bursu: YÖK 22 alanda burs verecek. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) pandemi dönemine özel olmak üzere yurt içindeki devlet üniversitelerinde 22 tematik alanda doktora bursu verileceğini bildirdi.

YÖK'ten yapılan açıklamada, "YÖK 100/2000 Doktora Projesi" kapsamında, pandemi dönemine özel doktoralı insan kaynağına ihtiyacı karşılamak amacıyla, YÖK'ün belirlediği alanlarda burs verileceği duyuruldu.

PANDEMİ DOKTORA BURSU: YÖK 22 ALANDA BURS VERECEK

Bu kapsamda, devlet yükseköğretim kurumları, 17 Haziran-1 Temmuz arasında "https://yoksis.yok.gov.tr/burslar" adresinden başvuru yapacak.

Bu aşamada sadece üniversitelerin kontenjan taleplerine yönelik başvurular alınacak. Öğrencilere yönelik başvurular, kontenjan hak eden üniversitelerce daha sonra ilan edilecek.

Pandemi dönemi özel çağrısında burs verilecek alanlar şöyle sıralandı.

HANGİ ALANLARA BURS VERİLECEK?

"Aşı çalışmaları, ilaç çalışmaları, enfeksiyon hastalıkları ve immünoloji, koruyucu tıbbi malzemeler (tasarım/üretim/tedarik). biyomedikal teknoloji ve ekipmanlar (tasarım/üretim/tedarik), uzaktan eğitim uygulamaları (sanal laboratuvar uygulamaları. eğitim ve öğretimde dijital oyun teknolojileri dahil), uzaktan çalışma yöntemleri. istihdam ve iş modelleri, bireysel ve toplumsal psikoloji, halk sağlığı (klinik epidemiyoloji, bioistatistik, sağlık politikaları ve idaresi), sağlıklı beslenme ve sağlık yaşam. dijital platformlar ve sosyal medya (sosyal medya yönetimi dahil) ve gıda üretim ve tüketim zincirleri."

18-06-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş