Arama sonuçları

PISA Başkanı Bahçeşehir Okulları Akademik Kurul’da

PISA Başkanı Bahçeşehir Okulları Akademik Kurul’da

PISA Başkanı Bahçeşehir Okulları Akademik Birimler Kurulu’nda. Bahçeşehir Okulları Akademik Kurul içinde PISA Başkanı Andreas Scheicher de yer alıyor. 

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel 2017 eğitim yılı ile ilgili planlarını anlattı. İşte Yücel'in açıklamaları:  

2017’DE 30 KAMPUS AÇILACAK: 2016 yılında 20’ye yakın kampus açılışı yaptık. Yaklaşık olarak 250 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdik ve 2 binin üzerinde de istihdam sağladık. 2017’de 350 milyon dolarlık yatırımla birlikte 30 okul açılışımız olacak. Türkiye’nin illerinden ziyade ilçelerine kadar ineceğiz. Türkiye’de kaliteli eğitimi her noktaya ulaştırmaya çalışacağız.

AKADEMİK BİRİMLER KURULU: İçeriğimizin daha kaliteli olabilmesi için akademik camiadan ve dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından destekler alıyoruz. Bahçeşehir Okulları olarak önümüzdeki yıl Akademik Birimler Kurulu’nu kurarak daha fazla içerik hazırlanıp, bilimsel veriye dayalı eğitim anlayışına daha fazla önem veren ve bunları da uygulamacılarla birlikte içiçe bir şekilde hayata geçirecek bir yapılanmaya gidiyoruz. Kurulun başkanlığına da Doç. Dr. Sencer Çorlu’yu getirdik. Bir diğer önemli isim de PISA’nın Başkanı Andreas Schleicher’dir. Dünyanın önde gelen üniversitelerinden profesörler ve üniversitemizdeki arkadaşlarımızdan oluşan bir kurul oluşturduk. Eğitim içeriğine yönelik daha fazla araştırma yapacağız. Türkiye’nin hangi bölgesinde hangi konular, hangi dersler olabileceğini, yaptığımız bu uygulamaların akademik verilerinin araştırmalarına kadar gidip yaptığımız işin değer ve önemini görerek yolumuza devamedeceğiz. 

ÖNEMLİ OLAN EĞİTİMİN KALİTESİ: Eğitim sektörünün sadece devlet eliyle uygulanacak bir iş olmadığını dünya kabul etmiş durumda. Gerek vakıflar gerek devlet okulları hep birlikte eğitim veriyor olması lazım. Eğitimi kimin yaptığı değil, eğitimin ne kadar kaliteli yapıldığı önemlidir. Hiçbir çocuk bir diğerinden daha farklı bir eğitim almamalıdır. Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır ve ona göre politikalar geliştirilmelidir. 20 yıl sonra artık gelişen dünyada devlet eğitimi kendisi yapmayacak, aracılarına yaptıracaktır. Çin bugün Amerikan üniversiteleri ve özel okullarla doldu. Eğitimde çeşitliliği getireceğiz. Bu çeşitliliği kendi okullarımızda da uygulayacağız ve yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. 

AKADEMİK BİRİMLER KURULU NEDİR?

Bahçeşehir Okulları kurumlarındaki akademik süreci desteklemek ve altyapıyı güçlendirmek için oluşturduğu Akademik Birimler Kurulu’nın başkanlığını Doç. Dr. Sencer Çorlu yapıyor. Kurul’a Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi destek veriyor. 

 

Kurulun Başkanlığı’nı yapan Sencer Çorlu BAUSTEM Merkezi Direktörü ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi. Çorlu, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra International School of Lausanne da dahil olmak üzere Türkiye ve yurtdışında özel okullarda matematik, fen bilgisi ve teknoloji öğretmenliği yaptı. Doktorasını tamamladığı Texas A&M Aggie STEM Center bünyesinde öğretmen eğitimi programları geliştirdi ve yürüttü. Bilkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde 2012-2016 yılları arasında görev yaptı. Başlıca uzmanlık alanı matematik öğretmen eğitimi. 

KURUL’DA KİMLER YER ALIYOR?

Akademik Birimler Kurulu’nda Dr. Özge Aslan (Bahçeşehir Okulları Genel Müdür Yardımcısı), Hale Güneş (Bahçeşehir Okulları Genel Müdür Yardımcısı) ve Yrd. Doç. Dr. Çağla Garipağaoğlu (BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi, PDR Bölüm Başkanı) yer alıyor. 

Bahçeşehir Okulları Akademik Danışma Kurulu’nda Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sinem Vatanartıran, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekanı Şirin Karadeniz, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Enisa Mede, New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Robert Capraro, OECD Education and Skills Direktörü Andreas Schleicher ve Yard. Doç Dr. Yavuz Samur bulunuyor.

23-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş