Arama sonuçları

Proje Okul olarak aynı başarı sürecek mi?

Proje Okul olarak aynı başarı sürecek mi?

Proje Okul olarak aynı başarı sürecek mi? Türkiye'nin en köklü okullarının mezunları, velileri ve öğrencileri okullarının başarısının öğretmenlerinden kaynaklandığını söyleyerek, şöyle diyor:  "Zaten bu kadar başarılı oldukları için Proje Okul yapıldılar ama öğretmenlerimiz gönderildi. Aynı başarı gelecek yıllarda da yakalanacak mı?"

Üç  gündür Türkiye'nin en başarılı liselerinin listesini yayımlıyoruz. Bu listeleri hazırlarken de kriterimiz 2016 YGS sonuçları oldu. Listelerin hazırlanmasında ise uzun yıllar İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde arge bölümünde ölçme değerlendirme uzmanı olarak çalışan Mükerrem Çetin'in çalışmalarından yararlanıldı. 

Yayımladığımız listelerde başta Anadolu ve fen liseleri olmak üzere üst sıralarda yer alan okulların Proje Okul olarak seçilen kurumlardan oluştuğu görüldü. Ancak bu okulların başarısı onların Proje Okul olmasından dolayı değil, yılların birikimi, sınavla bu okullara alınan uzman öğretmenleri ve yüksek puanlı öğrencilerinden kaynaklanıyor. Bu okulların veli, öğrenci ve mezunları da bu gerçeğe dikkat çekiyor. Onlardan gelen sayısız mesajda da bu durum vurgulanıyor. 

PROJE OKUL OLARAK AYRI BAŞARI SÜRECEK Mİ?


Aralarında başta Cağaloğlu Anadolu, Kabataş Erkek, İstanbul (Erkek), Kadıköy Anadolu olmak üzere YGS sonuçlarına göre en üst sıralarda yer alan Proje Okullar'ın öğrenci, mezun ve velilerinden gelen mesajlar şöyle özetleniyor: "Yayımladığınız liste ile okullarımızla bir kez daha gurur duyduk. Bu başarının nedeni okulların Proje Okul olması değil. Tam tersi bu okullar bu kadar çok başarılı oldukları için Proje Okul yapıldı. Bu karardan sonra da okulların başarısında en büyük rol oynayan öğretmenlerimiz gönderildi. Bu okulların başarısında tıpkı sınavla alınan öğrencileri gibi sınavla, seçilerek gelen deneyimli öğretmenlerimizin katkısı var. Bu yüzden de okulların birkaç yıl sonra aynı başarıyı göstereceklerinden endişeliyiz." 
ları göstereceklerinden endişe ediyoruz."

22-11-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş