Arama sonuçları

'Rail' olmuyorsa 'Fly' yapın

'Rail' olmuyorsa 'Fly' yapın

Erasmus ya da Exchange programları ile Avrupa ve ABD'ye gitmek yurtdışı deneyimi kazanmak için önemli. Ancak bu programlara katılamazsanız Interrail veya Interfly yaparak yurtdışı deneyim edinmek de başka bir seçenek.  

Interrail'in ne olduğu konusunda gençlerin çoğunun fikri var. Kısaca “trenle Avrupa'yı gezmek”  diyebiliriz.

Peki Interfly nedir? 

Sonundaki “fly” ekinden de anlayabileceğimiz üzere uçakla seyahatten söz ediyoruz. Interrail'deki gibi “pass” seçenekleri Interfly'da da mevcut. Hatta kendi rotanızı ve kalacağınız otelleri kendinizin belirlemesini sağlayan “Fullpass” alternatifi de bulunuyor. Ayrıca Tomorrowland ve Ultra Europe festivallerine de Interfly aracılığıyla gidebilirsiniz.

SEÇ, BEĞEN, AL
Gelelim Interfly programından nasıl yararlanacağınıza; Interfly'da rota belirleyemediyseniz hazır paket olarak size 3 seçenek sunuluyor: Mini Fly, Eco Fly ve Europe Explorer.

Mini Fly, 12 gün 4 ülke 4 şehirden oluşuyor. Avrupa'nın kalbi olan Roma, Paris, Amsterdam ve Barselona şehirlerinde 3 gün kalıyorsunuz. 549 €'dan kapıyı açıyorsunuz. Peki bu fiyat içinde neler var? Türkiye'ye giriş-çıkış uçuşları, şehirlerarası uçuşlar ve konaklamalar, seyahat bilgilendirme, acil destek ve danışmanlık hizmetleri.

“Bana 12 gün ve 4 şehir yetmez” diyorsanız Eco Fly paketini seçebilirsiniz. Bu pakette de 16 gün 4 ülke ve 8 şehir bulunuyor; Milano, Venedik, Floransa, Amsterdam, Paris, Roma, Barselona ve Madrid. Burada da her şehirde 2 gün kalıyorsunuz ve 749 € ödüyorsunuz. İçinde yine uçaklar, transferler bulunuyor.

“Uzun bir tatilim var ve daha fazla gezmek, görmek ve eğlenmek istiyorum” derseniz de o zaman Europe Explorer ya da “Fullpass” seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu seçenek de 29 gece 7 ülke 12 şehir programından oluşuyor. Europe Explorer. Milano, Venedik, Floransa, Berlin ve Madrid'de 2 gün; Amsterdam, Paris, Prag, Roma ve Barselona'da 3 gün; Ibiza ya da Mallorca'da 4 gün kalıyorsunuz. Bu alternatifin fiyatı da 1.199 €.

“Fullpass” seçeneğinde de kendi rotanızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. İsterseniz 12 şehir isterseniz daha fazla yeri kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ama orada net bir fiyat yok, siz seçtikçe fiyat kesinleşecektir.

FESTİVALLERE KATILMA ŞANSI VAR
Interfly ile festivallere de gidebilirsiniz. Bu sene 21-25 Temmuz'da Belçika'da gerçekleşecek Tomorrowland'e 1.499 € ödeyerek katılma şansınız var. VIP kamp imkanı, bavul dolapları, kasa, cep telefonu şarj aletleri, internet, market, üstü kapalı teraslı bir kafe, çamaşır, 24 saat özel güvenlik, temizlik ve danışma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu fiyatın içinde uçuşlar, kamp ve kombine festival biletleri, trasferler ve sizin seçtiğiniz hostel konaklamaları da dahil.

Bir başka festival alternatifi ise ABD'da Miami'de gerçekleşen ve ikinci ayağını Avrupa'da devam ettiren en büyük elektronik müzik festivali: Ultra Europe.

14-18 Temmuz arasında gerçekleşen festivalin ücreti 459 €'dan başlıyor. Bu fiyata uçuşlar, transferler, konaklama, oda ve kahvaltı, son olarak da festival bileti. Peki bu festival Avrupa'da nerede devam edecek? Eğlence Hırvatistan'ın Split şehrinde devam ediyor. Deniz, kum ve güneşin yanında müthiş ışık şovlarıyla ve dünyaca ünlü DJ'lerle eğlenceye doyacaksınız.

Hem festivale gideyim hem de bir yer göreyim diyorsanız, onun da çaresi var. Interfly'la bu festivale giderken sizi iki yoldan götürüyor, Saraybosna ve Amsterdam üzerinden. 10-18 Temmuz arası Amsterdam üzerinden gidecekseniz 799 € ödemeniz gerekiyor.

Son uyarı; Interfly'da hangi alternatifi düşünüyorsanız hemen rezervasyonunuzu yapın ve ödemenizi gerçekleştirin. Malum yaz geliyor ve fiyatlar bir anda artabilir.

Bu arada “Fullpass” hariç diğer paketlere istediğiniz ülkeleri ekleyip, çıkarabilirsiniz.

Şimdiden iyi tatiller!

 

03-05-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin