Arama sonuçları

Rektöre makam aracı: Isıtmalı koltuk, saatte 232 km hız

Rektöre makam aracı: Isıtmalı koltuk, saatte 232 km hız

Rektöre makam aracı: Isıtmalı koltuk, saatte 232 km hız. Siirt Üniversitesi'nin Rektörü Murat Erman için, süper lüks araç ihalesine çıkıldı. Araç için tam 30 özellik sıralandı. Özellikler arasında, “Yabancı menşeli, siyah renkli, 4×4 dizel motor, 2000 cc, en az 190 beygir güç, start stop, ısıtmalı koltuklu, uydu telefonlu, saatte 232 kilometre yapabilecek nitelikte ve 0-100 kilometreye 8.2 saniyede çıkabilen” gibi kriterler yer alıyor.

108 devlet üniversitesi arasında 90. sırada olan Siirt Üniversitesi Rektörü Erman için çıkılan ihaleye göre araç 28 aylığına kiralanacak. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre ihaleye 13 Kasım'da çıkıldı. İhale şartnamesine göre, rektör makam aracını mesai dışında da kullanabilecek.

REKTÖRE MAKAM ARACI: ISITMALI KOLTUK, SAATTE 232 KM HIZ

Rektör Murat Erman için kiralanacak makam aracının özellikleri 2017 ve daha üst model, yabancı menşeli ve dizel, kilometresi 30 bini aşamamış ve dış rengi siyah olacak. Aracın, yabancı menşeli ve dizel, silindir hacmi en az 2000 cc ve motor gücü en az 190 hp olması gerekiyor.

UYDU TELEFON DA İSTİYOR

Makam aracının sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıklı, dinamik süspansiyonlu, uzaktan kumandalı merkezi kilitli, immobilizer ve start-stop sistemi, enerji geri kazanım sistemi, hız sabitleme sistemi, verimlilik modülü ve  elektromekanik direksiyonu olması gerektiği belirtildi.

Uydu telefon ve Bluetooht bağlantısı, deluxe çift bölgeli tam otomatik klimalı, 4 kol tasarımlı çok fonksiyonlu deri direksiyon, ön ve arka park mesafe ölçer park sensörlü  olarak tanımlanan aracın elektromekanik park frenli, elektrikli ısıtmalı ve katlanabilir yan aynalı olması gerektiği ifade edildi.  

ARANAN KRİTELERDEN BAZILARI ŞÖYLE

Araç için sıralanan kriterlerden bazıları şöyle: Sürücü bilgilendirme sistemli, yol bilgisayarlı, Türkçe navigasyonlu, ısıtmalı koltuklu, uzunluğu 4 bin 932 mm., genişliği bin 874 mm, yüksekliği bin 455 mm, ağırlığı bin 660 kg, azami hızı 232 km/saat, hızlanması da, 0-100 km/saat 8.2 saniye olacak.

Fotoğraf: Twitter

 

 

 

27-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş