Arama sonuçları

Sabancı Üniversitesi yeni burs sistemini başlatıyor

Sabancı Üniversitesi yeni burs sistemini başlatıyor

Sabancı Üniversitesi yeni burs sistemini başlatıyor. Sabancı Üniversitesi öğrencilere hem üniversiteye girişte hem de öğrenime devam ederken çeşitli burs olanakları sunuyor. Sabancı Üniversitesi’nin tanıtım günleri 30 Temmuz–14 Ağustos tarihleri arasında düzenleniyor.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ YENİ BURS SİSTEMİNİ BAŞLATIYOR

Sabancı Üniversitesi’ni ziyaret ederek Türkiye’nin ilk program seçme özgürlüğü sistemine sahip üniversitesi hakkında bilgi alabilir, öğretim üyelerine sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Kampüs olanaklarını görerek, Collaboration Space ve Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni de ziyaret etme şansına sahip olabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi’nin yeni burs sistemi ile hem burs kapsamı genişliyor hem de burs alacak öğrenci sayısı artıyor.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ BURSLARI İKİ GRUPTA TOPLANIYOR

Sabancı Üniversitesi’nde burslar ‘İlk Girişte Edinilen Burslar’ ve ‘Öğrenime Devam Ederken Edinilen Burslar’ olarak iki grupta toplanıyor.

İLK GİRİŞTE EDİNİLEN BURSLAR NEDİR?

 

‘İlk Girişte Edinilen Burslar’; Tam Burs, Yarım Burs ve Çeyrek Burs olarak üç grupta toplanıyor.  

Sabancı Üniversitesi’nde YKS sıralamanıza göre faydalanabileceğiniz ek burs olanakları da bulunuyor.

Tam Burs ile Sabancı Üniversitesi’ne girerseniz, öğrenim ücreti muafiyet kazanıyorsunuz. Bununla beraber 4 kişilik yurt odasında ücretsiz olarak konaklayabiliyorsunuz.

Tam Burs kapsamında ilk 1000’de yer almanız halinde; 2 kişilik yurtlarda ücretsiz konaklayabiliyorsunuz. Ayrıca aylık 750 TL burs ödemesi alıyorsunuz.

Eğer Sabancı Üniversitesi’ne Yarım Burs ile girerseniz üniversite ücretinden yüzde 50 oranında muaf oluyorsunuz. Eğer ilk 10 binde yer alarak Yarım Burs kontenjanından yerleşirseniz  bursunuz Yüksek Başarı Bursu’na yükseltiliyor. Bu da üniversite ücretinden yüzde 75 muafiyet sağlıyor.

Çeyrek Burs’ta ise öğrenim ücretinden yüzde 25 muafiyet sağlanıyor. Eğer ilk 25 binde yer alarak Çeyrek Burs kontenjanından yerleştiyseniz, bursunuz Takdir Bursu’na yükseltiliyor. Böylelikle üniversite ücretinden %50 muafiyet sağlanıyor.

DESTEK BURSLARI İLE İNDİRİM VAR

Bunların dışında ilk 80 binde yer aldığınız halde Sabancı Üniversitesi’ni burssuz olarak kazandıysanız size Destek Bursu sağlanıyor. Yani öğrenim ücretinden yüzde 25 muafiyet kazanıyorsunuz.

Ayrıca farklı diploma türü notuna göre ek burs olanağınız bulunuyor.

 

BURSLAR KESİNTİSİZ SÜRÜYOR

Sabancı Üniversitesi’nde ilk girişte kazandığınız burslar; normal öğrenim süresince kesintisiz olarak devam eder. Sabancı Üniversitesi’nin normal öğrenim süresi; Diller Okulu’nda geçirilebileceğiniz bir yıllık veya bir dönemlik süreyi de kapsar. Çift Anadal yapanlar için 1 yıl daha devam eder.

Farklı diploma programına geçişler bursluluk durumunuzu etkilemez.

ÜNİVERSİTE BAŞKA HANGİ BURSLARI VERİYOR?

Sabancı Üniversitesi’nde, öğrenime devam ederken, gerekli kriterleri sağladığınız takdirde; Sakıp Sabancı Teşvik Bursu, Dilek Sabancı Bursu, Hacı Sabancı Bursu, Türkan Sabancı Bursu, Suzan Sabancı Dinçer Bursu, Sabancı Vakfı İhtiyaç Bursu, Tenzile Erdoğan Bursu, Ayşe (Gül) Aktaş Bursu, Mehmet Zorlu Vakfı Bursu, Deloitte Eğitim Vakfı (DEVAK) Bursu ve Aylık İhtiyaç Bursu olanaklarının birinden faydalanabilirsiniz.

Bu yazı advertoryal olarak hazırlanmıştır

 

 

30-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş