Arama sonuçları

Sabancı Vakfı bursiyerleri ile buluştu

Sabancı Vakfı bursiyerleri ile buluştu

Sabancı Vakfı bursiyerleri ile buluştu. Her yıl yaklaşık 1500 öğrenciye burs veren Sabancı Vakfı bursiyerleri ile buluştu. Sabancı Vakfı’nın, kurulduğu yıldan bu yana desteklediği bursiyerleri buluşturan Bursiyer Buluşması’nın ikincisi Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Sabancı Center’da gerçekleşen buluşmaya 400’den fazla bursiyer katıldı. Sabancı Vakfı, Bursiyer Buluşmaları ile mezun ve öğrenci bursiyerler arasında mentor-menti ilişkisi kurularak deneyim köprüsü oluşturmayı amaçlıyor.

SABANCI VAKFI BURSİYERLERİ İLE BULUŞTU

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, vakıf olarak 46 yıldır toplumsal değişim ve gelişim için çalıştıklarını söyledi. Sabancı şöyle konuştu:

“Ülkemizde okullar, öğretmenevleri, kütüphaneler, yurtlar gibi 120’den fazla kalıcı eser yaptık. Ama bunların hepsinden daha önemlisi sizlersiniz. 48 bin burs verdik. Her yıl 1.500 gence burs veriyoruz. Çok güzel başarı örnekleri var bugün de aramızda. Burslar bizim için çok özel ve karşılıksız desteklerden biri. Bu desteğin tek bir karşılığı var: Sizlerin başarısı. “

Mentorluk programında bu yıl yapılan yenilikleri paylaşan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “mentorlara danış modelini” başlattıklarını söyledi. Safkan, şöyle konuştu: “Mevcut programda herkes bir mentorla eşleşiyor, oysa mentiler başka mentorları tanımak veya onlara danışmak isteyebiliyor. Bu yeni uygulama ile meslek grubuna veya üniversitesine göre arama yaparak, istediğiniz mentora danışma ve soru sorma imkanına kavuşacaksınız” dedi.

46 YILDA 48 BİN BURS

Sabancı Vakfı, her yıl 400’ü yeni olmak üzere toplamda 1500 öğrenciye burs veriyor. 46 yılda 48 bin burs veren Vakfın, üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere yönelik Üniversiteye Giriş Bursu, Kalkınmada Öncelikli İller Bursu, Engelli Öğrenciler Bursu ve Sabancı Vakfı-Vista Bursu olmak üzere dört farklı burs programı sunuyor. Sabancı Vakfı Bursları, üniversiteye ilk girişte başlayıp, öğrenci mezun olana kadar devam ediyor ve her yıl Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süreyle nakit ödemeyi kapsıyor.

27-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş