Arama sonuçları

Sabancı Vakfı’ndan 1.4 milyon TL hibe

Sabancı Vakfı’ndan 1.4 milyon TL hibe

 

Sabancı Vakfı’ndan 1.4 milyon TL hibe. Sabancı Vakfı'nın bu yıl 8 projeye toplam 1,4 milyon TL hibe vereceği Hibe Programı'nın kazananları belli oldu. .

Sabancı Vakfı açıklamasına göre, vakfın çağrısı üzerine başvuru yaparak bu yıl Hibe Programları kapsamında destek almaya hak kazanan sivil toplum kuruluşları belli oldu.

SABANCI VAKFI’NDAN 1.4 MİLYON TL HİBE

Kadın, genç ve engelli bireylerin sorunlarına çözüm üreten sivil toplum kuruluşlarını destekleyen Sabancı Vakfı, bu yıl 8 projeye toplam 1,4 milyon lira hibe verecek.

Sabancı Vakfı Hibe Programları kapsamında destek alan projeler ile kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta güçlenmesi, gençlerin desteklenmesi ve engellilere yönelik eşitsizliklerin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Sabancı Vakfı'nın Hibe Programları'na bu yıl 59 ilden 256 proje başvurdu. Hibe Programı kapsamında "Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi", "Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması" ve "Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi" alanlarında kadın, genç ve engelli bireylerin sorunlarına çözüm üreten projeler seçildi. Bu projeler 50 bin TL ila 200 bin TL arasında destek alacak.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, vakfın son 12 yılda hibe desteği verdiği proje sayısının 159’a yükseldiğini, hibe tutarının da 23 milyon TL’yi aştığını bildirdi.  Safkan, vakıf olarak 45 yıldır toplumsal gelişim için çalıştıklarını ve bu hedefin gerçekleşmesinde sivil toplumun desteklenmesini önemsediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu yıl yoğun ilgi gören Hibe Programı'mızla daha çok bireye dokunabilmek adına hibe verdiğimiz projelerin sayısını 8’e, hibe tutarımızı ise 1,4 milyon TL’ye çıkardık. Hibe Programı kapsamında desteklenecek projelerin bizleri ulaşmayı amaçladığımız duyarlı, engelleri ortadan kaldıran ve farklılıklara saygılı toplum yapısına daha da yaklaştıracağına inanıyorum. Türkiye’de hibe programlarını uygulayan ilk vakıf olarak, toplumsal gelişmede kilit rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."

 

 

10-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş