Arama sonuçları

Sabancı Vakfı'ndan 16 milyon TL destek

Sabancı Vakfı'ndan 16 milyon TL destek

Sabancı Vakfı'ndan 16 milyon TL destek.  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Hibe Programları kapsamında 10 yılda 137 projeye 16 milyon TL hibe desteği verdiklerini belirtti. Sabancı, "Hibe programlarımızla Türkiye'nin her bölgesinde yüz binlerce insanın hayatına dokunduk" dedi. .

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Sabancı Vakfı, Hibe Programları kapsamında destek verdiği sivil toplum kuruluşlarını "Ekim Zamanı Deneyim Paylaşım" toplantısında bir araya getirdi. Etkinlikte konuşan Sabancı, 10 yıldır Hibe Programlarını yürüttüklerini kaydederek, vakfın kuruluşundan bugüne yaptığı faaliyetlerden bahsetti.

SABANCI VAKFI'NDAN 16 MİLYON TL DESTEK

Ülkeye çok sayıda kalıcı kazandırdıklarını, eğitim, kültür-sanat ve spor alanlarında başarılı bireyleri desteklediklerini aktaran Sabancı, toplumsal meselelerin çözümüne destek olmayı da görev edindiklerini bildirdi.

Sabancı, kadınlar, gençler ve engellilerin karşılaştıkları sorunların çözümü için çalışan STK'ları ve fark yaratan kişileri desteklemeye başladıklarını belirterek şöyle konuştu: 

"Geçtiğimiz yıl bir strateji çalışması yaparak deneyimleri ve değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yol haritasını benimsedik. Önümüzdeki dönem için yarattığımız etkiyi daha da güçlendirmek amacıyla kalıcı etki yaratma anlayışını benimsedik. Hibe Programlarımızın faaliyetlerimiz içindeki payını artırdık. Yıllık bütçesini 2 milyon TL'ye çıkardık. Hibe Programları kapsamında 10 yılda 137 projeye 16 milyon TL hibe desteği verdik. Hibe programlarımızla Türkiye'nin her bölgesinde yüz binlerce insanın hayatına dokunduk." 

 

27-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş