Arama sonuçları

Sabancı Vakfı'ndan 400 öğrenciye burs

Sabancı Vakfı'ndan 400 öğrenciye burs

Sabancı Vakfı, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 400 yeni öğrenciye burs verecek. Burslar öğrencilerin üniversite yaşamı boyunca mezuniyetine dek sürecek. Öğrenciler her yıl ekim-haziran döneminde 9 ay süreyle nakit burs alabiliyor. Burs alan öğrencilerin geri ödeme ya da mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmuyor. 

42 YILDA 42 BİN BURSİYER

Her yıl 400'ü yeni olmak üzere, toplamda bin 500'e yakın öğrenciye burs veren vakfın 42 yılda verdiği burs sayısı 42 bin 500'ü aştı. Aylık burs tutarları, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında lisans öğrencileri için 450 lira, ön lisans öğrencileri için 220 lira olacak. 

Burs alacak öğrenciler üniversitelerin burs komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe olan ihtiyaçları esas alınarak belirlenecek.

KAÇ ÇEŞİT BURS VAR?

Sabancı Vakfı'nın üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere yönelik burs programları "Üniversiteye Giriş Bursu", "Kalkınmada Öncelikli İller Bursu", "Sabancı Vakfı-Vista Bursu" ve "Engelli Öğrenciler Bursu" şeklinde sıralanıyor.

HANGİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE VERİLECEK? 

Burs kontenjanı Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul, Marmara, Orta Doğu Teknik ve Yıldız Teknik üniversitelerine tahsis ediliyor.

Sabancı Vakfı bursları için öğrenciler üniversitelerin burslarla ilgili birimlerinden başvuru belgesi alabilecek ve istenen belgelerle başvuru yapabilecek. Öğrencilerin burs başvurularını kayıt hakkı kazandıkları üniversitelerin öğrenci işleri veya burs ofislerinin belirlediği bir tarih yoksa, 14 Ekim'e kadar teslim etmeleri gerekiyor. 

 

25-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş