Arama sonuçları

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışmasına son başvuru 17 Şubat

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışmasına son başvuru 17 Şubat

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Yeşilay iş birliğiyle Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak amacıyla "Bağımlılık" konulu yarışma düzenlenecek.

KİMLER KATILABİLİYOR? 
Yarışma; edebi ve görsel kategorilerinde olacak. Buna göre öğrenciler şiir, kompozisyon, resim, afiş, karikatür, kısa video alanlarındaki eserleriyle yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören bütün öğrenciler katılabilecek.

ÖDÜL TÖRENİ 5 MAYIS’TA
Öğrenciler eserleriyle eğitim gördükleri okul müdürlüklerine 17 Şubat tarihine kadar başvuracak. Okul müdürlükleri tarafından edebi ve görsel kategorilerde birinci seçilen eserler ilçe milli eğitim müdürlüklerine bildirilecek. İlçe milli eğitim müdürlükleri ise kendilerine ulaşan okul birincileri arasından her kategori ve kademede ilçe birincisini seçerek il milli eğitim müdürlüklerine gönderecek. İl milli eğitim müdürlükleri ise her kategori ve kademede il birincilerini seçerek düzenleyecekleri törenle ödüllerini verecek. Son olarak Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezinde kurulacak jüri, il birincileri arasından her iki kategori ve kademede Türkiye birincilerini, ikincilerini ve üçüncülerini belirleyecek. Dereceye giren eserler belirlendikten sonra 5 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul´da büyük ödül töreni düzenlenecek.

ÖDÜLLER NELER?
Yarışmada il birincilerine ve Türkiye çapında dereceye giren eserlere ödül verilecek. Yarışma sonucunda edebi kategoride 12; görsel kategoride 12 olmak üzere toplam 24 kişiye para ödülü verilecektir. Edebi ve görsel kategoride her kademede Türkiye 1’incisi olan yarışmacıya 5 bin lira, 2’nciye 3 bin, 3’üncüye ise 1500 lira ödül verilecek. Her kategori ve kademede il birincisi olan yarışmacılara ise 500 lira ödül verilecek.

06-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş