Arama sonuçları

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı. Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na başvurular başladı. 

Yeşilay'dan yapılan açıklamaya göre, genç nesilleri bağımlılıktan korumak, yetişkinlerde çocuk ve gençlerin sanatsal perspektifinden bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla 10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması başlatıldı. 

MEB desteğiyle hayata geçirdiği yarışma; ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenecek. Yarışmaya edebi ve görsel olmak üzere iki ayrı kategoride başvurulabilecek. 

Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği yarışmada öğrenciler görsel kategoriye afiş, resim, karikatür ve kısa video; edebi kategoriye kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anı alanlarında üretilmiş eserlerle katılabilecek. 

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, 14 Şubat'a kadar başvuru yapabilecek. Her ilin kategori birincileri nisan, ülke çapında her kategoride ilk 3'e girenler ise haziran ayında açıklanacak. 

Yeşilay, bu yıl 10'uncusu düzenlediği yarışmayla çocuklarda ve gençlerde sanat aracılığıyla bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

300 BİN LİRA ÖDÜL VERİLECEK

 Her ilde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride belirlenen birinciler 500 lira ile ödüllendirilecek. 

İl düzeyinde dereceye girmeye hak kazanan 486 öğrenci arasından ise her düzey ve kategoriden ülke çapındaki şampiyonlar belirlenecek. Kategori birincileri 5 bin, ikincileri 3 bin 500, üçüncüleri 1000 lira ödülün sahibi olacak. 

Yeşilayın Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nda bu yıl öğrenciler toplamda 300 bin lira ödül alacak. Ülke genelinde dereceye giren öğrenciler ayrıca yurt dışı gezisi ile ödüllendirilecek.

 Öğrenciler, başvuru ile ilgili detaylı bilgiye ve yarışma kılavuzuna "snsg.yesilay.org.tr" adresinden ulaşılabiliyor.  

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'na 2019 yılında 16 bin 476 okuldan, 185 bin 763 eser başvurusu yapmıştı.

15-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş