Arama sonuçları

Saint Benoit’e LabelFrancEducation belgesi

Saint Benoit’e LabelFrancEducation belgesi

Saint Benoit’e LabelFrancEducation belgesi.Türkiye’nin tarihi yabancı özel liselerinden biri olan Saint Benoît Fransız Lisesi Fransa Devleti tarafından verilen LabelFrancEducation belgesini almaya hak kazandı. Bu belge ile birlikte lise dil eğitimi Fransa tarafından tescil edilmiş dünya üzerindeki sınırlı sayıda okuldan biri haline geldi.

SAINT BENOİT’E LABEL FRANCEDUCATION BELGESİ

Label FrancEducation, Fransızca öğretiminde mükemmellik derecesine ulaşmış çift dilli kurumlara veriliyor.  Francedcation belgesi, öğrencilerine Fransız dilini öğreten ve farklı alanlarda Fransızca dilinde çalışma olanağı veren okulların başarısını da tescil etmiş oluyor.

Bu belge Fansa Dışişleri Bakanlığı tarafından, bakanlıklar arası bir inceleme komisyonunun olumlu görüşü üzerine veriliyor.

Bu belgenin teslimi ise törenle yapılacak. Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Bertnard Buchwalter katılımıyla 22 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek törene, Fransız Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Saint Benoît Lisesi öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve mezunları katılacak.

235 YILDIR EĞİTİM VERİYOR

Saint Benoît Fransız Lisesi 1783 yılından bu yana eğitim veriyor. 235 yıllık lisenin hedefi farklı kültürlerin zenginliğini ve birbirleriyle etkileşimini sağlayan çok yönlü bir eğitim vermek.

LGS İLE ÖĞRENCİ ALIYOR

Saint Benoît Fransız Lisesi, diğer yabancı özel liseler gibi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile öğrenci alıyor.

 

21-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin