Arama sonuçları

Salgına karşı ortak tutum alalım

Salgına karşı ortak tutum alalım

2 Mart’tan itibaren kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte öğretmen ve öğrencilerde görülen vaka sayılarının artığını söyleyen eğitimciler, önlemlerin yetersizliğinin bu sonuçlara neden olduğunu söyledi.

Eğitim Sen yaptığı açıklamada, tüm eğitim sendikalarını pandemiye karşı ortak tutum almaya çağırdı. Sendikanın açıklaması şöyle:

“Pandeminin ülkemizde görülmesinden bu yana toplum olarak çok zorlu bir dönemden geçiyoruz. Bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğimiz Covid-19 salgını nedeniyle bugüne kadar aralarında meslektaşlarımız ve öğrencilerimizin de olduğu 30 bini aşkın canımızı kaybettik.

YÜZ YÜZE EĞİTİM VE SINAVLAR

2 Mart’tan itibaren okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesi ve sınavların yüz yüze yapılma kararının ardından tedbirlerin yetersizliği nedeniyle iş yerlerinde vaka sayılarının giderek arttığı görülmektedir. Ayrıca salgın hızının artması sadece eğitim ve bilim emekçilerini değil, tüm toplumu olumsuz etkilemektedir. Yüz yüze eğitim sürecinde yaşanacak olumsuzluklar sonucunda da ileride çok daha vahim tablolarla karşı karşıya kalmamız muhtemeldir. 

SORUMLULUK ALMAMIZ GEREKİYOR

Bu nedenle eğitim öğretim hizmet kolunda örgütlü sendikalar olarak ortak sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyoruz. Eğitim ve yükseköğretim kurumlarında çalışan herkesin acilen aşılanması ve iş yerlerinde alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi ve takip edilmesi için yapabileceklerimizi birlikte tartışmak, belirlemek istiyoruz. Eğitim Sen olarak, Covid-19 salgını ve salgının yol açtığı sorunlara karşı eğitim-öğretim hizmet kolunda bulunan bütün sendikaları bir araya gelmeye ve ortak tutum almaya davet ediyoruz. 

23-03-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş