Arama sonuçları

Şampiyon liseli Cumhurbaşkanı ile yurtdışına gidecek

Şampiyon liseli Cumhurbaşkanı ile yurtdışına gidecek

Şampiyon liseli Cumhurbaşkanı ile yurtdışına gidecek. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin (TDED), "Türkiye'nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi" konulu deneme, hikaye ve şiir yarışması düzenledi.

TDED'den yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğiyle liseler arasında gerçekleştirilecek yarışmanın, darbelere dikkati çekmeyi, 15 Temmuz'un yaşattığı travmanın genç nesiller üzerindeki etkisini anlamayı, gençleri millet iradesine, devlete, demokrasi ve özgür hayata yönelik girişimlerin meşru olmadığı konusunda bilinçlendirmeyi amaçladığı belirtildi.

TÖREN CUMHURBAŞKANI KÜLLİYESİ'NDE

Tüm ortaöğretim kurumlarına yarışmaya ilişkin şartname gönderildiği aktarılan açıklamada, ilgilenenlerin "www.tded.org.tr/liselilerdestaniyaziyor" internet adresinden de şartnameye ulaşılabileceği ifade edildi.

Yarışmanın ödül töreninin temmuzda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacağı belirtilen açıklamada, birinci olanların 15 bin liralık para ödülünün yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı bir yurtdışı gezisine katılmaya hak kazanacağı vurgulandı.

Yarışmanın ikincisine 10 bin, üçüncüsüne ise 5 bin lira verileceği aktarılan açıklamada şöyle dedi:  "Ayrıca, dereceye giren öğrencilere Dil ve Edebiyat dergisinde yazı yazmak kaydıyla üniversite eğitimi boyunca burs sağlanacak. Okullarda öğrenciler 'darbeler tarihi' konusunda bilgilendirilecek. Yazılar 28 Şubat-12 Mart tarihleri arasında toplanacak."

Bu blog AA abonesidir

31-01-2017


Etiketler

MEB

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş