Arama sonuçları

Selçuk: Anne babalara mesajım var

Selçuk: Anne babalara mesajım var

Selçuk: Anne babalara mesajım var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, anne babalara mesajı olduğunu söyleyerek, ‘Çocuklarımızın geleceği açısından sadece notlar, diplomalar üzerinden bakmayınız’ dedi.

Bakan Selçuk, Antalya’da Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Selçuk, okulun bahçesindeki, kütüphane, müze ve mini sinema salonu olarak da hizmet veren eski yolcu uçağından dönüştürülen Neşet Yeğinaltay Kütüphanesi'ni gezdi.

Uçağın bölümlerini gezerek çalışma yapan öğrencilerle sohbet eden Selçuk, ardından sınıfları ziyaret etti. Öğrencilerin istek ve sorunlarını dinleyen Selçuk, çocukların spor salonu talebi üzerine, bununla ilgili proje çalışmalarının olduğunu, süreci hızlandıracaklarını söyledi. 

SELÇUK: ANNE BABALARA MESAJIM VAR

Öğretmenlerle de bir araya gelen Selçuk, uçak hangarı ve motor bölümlerinin bulunduğu atölyeyi gezdi, öğrencilerin uçak motorunu çalıştırma testini inceledi. Daha sonra Selçuk, Necati Başkırt İlk ve Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı. Hayırsever Başkırt ailesinin örnek bir davranış sergilediğini vurgulayan Selçuk, şunları söyledi:

ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA GAYRET EDECEĞİZ

Bu işlerin yapılmasına hayırseverlerin bütün Türkiye'de ciddi katkıları olduğuna değinen Selçuk, "Bundan sonra altyapı yatırımlarının bu kadar tamamlandığı, bu kadar derslik öğretmen, dijital altyapı sağlandıktan sonra niteliğin daha da artırılması için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Bu tür çalışmalar bizi de heyecanlandırıyor. Daha zevkle işlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz.

ANNE BABALARA SESLENDİ

Benim anne babalara da mesajım var. Çocuklarımızın geleceği açısından sadece notlar, diplomalar üzerinden bakmayınız. Bir çocuğun hayatta, ayakta durabilmesi için en birinci lazım olan şey onun şahsiyetinin ne kadar güçlü olduğudur. Onun mücadeleye ne kadar dayanıklı olduğudur. Elbette diplomalar da önemli ama notlardan daha önemli olan şey, çocuğun sanatla sporla buluşmasıdır, sağlam bir kişilik geliştirilmesidir. Kendi ayakları üstünde durabilecek kadar psikolojik bağışıklığının yüksek olmasıdır. O sebeple çocuğumuzun her yönden gelişmesi noktasında el birliğiyle biraz daha gayret göstermemizin faydası olacaktır diye düşünüyorum."

Ardından sınıfları gezip öğrencilerle sohbet eden Selçuk, müzik sınıfında öğrencilerin ve öğretmenlerin söylediği "Türkiye'nin dört yanında", "Çemberimde gül oya" ve "Sevdan olmasaydı" türkülerine eşlik etti.

15-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin