Arama sonuçları

Selçuk: Yüz yüze eğitime hazırız, okullarımız açılacak

Selçuk: Yüz yüze eğitime hazırız, okullarımız açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların yüz yüze eğitime hazır olduklarını söyledi. Öğretmenlere Kovid-19 aşısı yapılmasıyla ilgili

Bakan Selçuk, Çorum'un Sungurlu İlçesi’ndeki Arifegazili İlkokulu’nda Kovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı, eğitim çalışanlarının da aşılanmasına başlandı. 1 Mart'ta ilkokul, 8 ve 12’ler için başlayacak yüz yüze eğitime de değinen Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRIZ, OKULLARIMIZ AÇILACAK

"Biz aslında hep uygulamaya gayret ediyoruz. Salgın sürecinin başından beri tüm okullarımız Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara göre her türlü hazırlığını yaptı ve meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçlarla ilgili malzemeler konusunda hiçbir problem yaşamaksızın rahatlıkla bu süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır. Okulum Temiz Belgesi'ni okullarımızın tamamına yakını almış durumda. Bu bildiğiniz gibi bir dış denetimle gerçekleştirilebiliyor, Okulum Temiz Belgesi alabilmesi dış denetime tabi. O yüzden de  bu belgeyi belirli prosedürler çerçevesinde veriyoruz ve buna hazırız. Diğer okullarımız açılacak. Bu anlamda da biliyorsunuz dünyada da aşılama yeni başlıyor. Birçok ülke okulunu açmaya başladı. Bugünlerde tekrar tekrar duyuyoruz. Çok sayıda ülke okulları tümüyle açtığı konusunda duyuruda bulunuyorlar ama dünyada hiçbir ülkede tüm ülkenin aşılandığı dolayısıyla tüm öğretmenleri aşılandığı bir durumda söz konusu değil." 

 

24-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş