Arama sonuçları

Sendikal eylemlere katıldıkları için açığa alındılar

Sendikal eylemlere katıldıkları için açığa alındılar

Sendikal eylemlere katıldıkları için açığa alındılar. 20 binden fazla öğretmenin açığa alınmasının nedeninin sendikalarının aldığı eylem kararlarına uymak olduğu ifade edildi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, "Gözaltına alınan, tutuklanan bütün arkadaşlarımıza yönelik isnat edilen fiiller son dört yılın eylem ve etkinlikleridir. O eylem ve etkinlikler bizim kendi kurullarımızda aldığımız eylem ve etkinliklerdir" dedi.

Kayapınar Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Özgen, gözaltına alınan ve tutuklanan arkadaşlarının durumu hakkında Valilik ile görüşmek için Diyarbakır'da olduklarını söyledi.

EYLEMLERİN HİÇBİRİ SUÇ DEĞİL

Özgen, şimdiye kadar yaptıkları her türlü sendikal eylem, emek, demokrasi, barış, temel hak ve özgürlükler ile ilgili taleplerinin suç olmadığını savundu. Ağır bedeller ödediklerini söyleyen Özgen, şöyle konuştu:

"Gözaltına alınan, tutuklanan bütün arkadaşlarımıza yönelik isnat edilen fiiller son dört yılın eylem ve etkinlikleridir. O eylem ve etkinlikler bizim kendi kurullarımızda aldığımız eylem ve etkinliklerdir. Biz her yerde sendikal eylem ve etkinliklerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Dün Türkiye kamuoyuna ifade ettiğimiz bir dizi eylem ve etkinliklerimiz vardır. Yerellerde ve merkezi olarak. Merkezi Ankara'da bir eylemimiz olacak ve tüm demokrasi güçleri buna destek sunacaklar. Bütün yönelimlere rağmen kendi öz gücümüze dayanarak örgütsel bütünlüğümüz ve bütün iş kollarımız üzerinden alan mücadelemizi sürdürme konusunda zerre kadar imtina etmeyeceğimizi ifade ediyorum."

DEMOKRATİK EĞİTİM HEDEF OLDU

Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ise demokratik eğitimi savundukları için ilk hedefin kendileri olduğunu öne sürdü. Karaca, "Eğitim Sen olarak hiçbir arkadaşımızın özellikle görevden çıkarılan arkadaşımızı maddi ve hukuki olarak yalnız bırakmayacağımızın sözünü vermiştik. Gerekeni bugünlerde yapıyoruz. Davalar açtırıyoruz, maddi olarak da ödemeleri başlatıyoruz" diye konuştu.

Bu blog AA abonesidir

 

 

28-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin