Arama sonuçları

Sınıf perdeleri için resim yaptılar

Sınıf perdeleri için resim yaptılar

Sınıf perdeleri için resim yaptılar. TAÇ, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığı ile başlattığı “Benim Renkli Sınıfım” projesi ile çocukların yaptığı resimleri perdeye dönüştürüyor.. DM

 

TAÇ’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesi, Mardin, Samsun, Urfa ve Kayseri’den sonra Kocaeli’ndeki çocuklarla buluştu. Kocaeli’nde İzmit Saraybahçe İlkokulu ile Kocaeli Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu’nda 86 çocuğun katılımıyla bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

SINIF PERDELERİ İÇİN RESİM YAPTILAR

TOG ve Zorlu Tekstil gönüllülerinin katılımı ile Kocaeli Bayraktar İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştiren atölye çalışmalarında çocukların yaptığı birbirinden renkli çizimler, TAÇ’ın üretim tesislerinde perdeye dönüştürülerek hayat bulacak. Sınıflara asılacak perdelerle çocuklar, kendi çizdikleri perdelerin olduğu sınıflarda eğitim görecek.

5 İLDE 450 ÇOCUĞA ULAŞILDI

TAÇ’ın “Benim Renkli Sınıfım” projesi; ilköğretim çağındaki çocukların gönüllülük, dayanışma, sivil toplum ve birlikte iyi yaşam konusunda farkındalıklarını artırmayı hedefliyor. Proje, çocukları daha iyi bir yaşam için gerekli olan sorumluluğu almaları konusunda güçlendirmeyi istiyor. Aynı zamanda çocukların oluşturdukları resimlerden üretilmiş perdelerle sınıflarını renklendirerek eğitim ortamını güzelleştirmeyi böylece çocukların okula olan aidiyet duygularını pekiştirmeyi amaçlıyor. Proje ile bugüne kadar Samsun, Mardin, Şanlıurfa, Kocaeli ve Kayseri olmak üzere toplam 5 ilde 450’yi aşkın çocuğa ulaşılarak atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

 

03-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş