Arama sonuçları

Sınıf ve öğretmen seçimlerinde kura sistemi denendi

Sınıf ve öğretmen seçimlerinde kura sistemi denendi

Sınıf ve öğretmen seçimlerinde kura sistemi denendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Muğla'daki sınıf ve öğretmen seçimlerinde kura sisteminin denendiğini, bunun hem öğretmenler arasındaki çalışma barışını hem de veliler arasındaki adalet duygusunu güçlendirdiğini söyledi. 

Gençoğlu, Muğla'nın Marmaris ilçesinde ortaokul, ilkokul ve anaokullarında incelemelerde bulundu.

SINIF VE ÖĞRETMEN SEÇİMLERİNDE KURA SİSTEMİ DENENDİ

Veliler ve oryantasyon eğitim gören öğrencilerle sohbet eden Gençoğlu, ardından öğretmenlerle toplantı yaptı. 

Gençoğlu, toplantı sonrası, eğitim öğretim yılına başlamadan bir hafta önce Marmaris'te okulları ziyaret etiklerini, ortaokul, ilkokul ve anaokulların eğitime hazırlık sürecini takip ettiklerini belirtti. 

Öğretmenlerin eğitim öğretim yılı mesleki hazırlık çalışmalarına başladığını aktaran Gençoğlu şöyle dedi: "Öğretmenler kurullarını yapıyor, sınıflar dağıtılıyor ve sınıflarını hazırlıyor. Onlar da en az öğrenciler kadar heyecanlı. Öğretmenlerimizin özellikle müfredat uygulamalarımız ve kendilerine gönderdiğimiz materyal konusundaki memnuniyetlerini görmek bizi şevklendirdi."

EN İYİ OKUL EVE YAKIN OLAN

Gençoğlu, bakanlık olarak temel ilkelerinin "en iyi okul eve en yakın okuldur" düşüncesi olduğunu dile getirdi.

Muğla'daki okullarda yeni bir sistem denendiğini bildiren Gençoğlu, şunları kaydetti:

"Muğla'daki sınıf ve öğretmen seçimlerinde kura sistemi denendi. Bunun hem öğretmenlerimiz arasındaki çalışma barışını hem de velilerimiz arasındaki adalet duygusunu güçlendirdiğini düşünüyorum. Herkesin kura sonucu kendisine düşen sınıfta, kendisine düşen öğretmenle mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceğine inancım tam."

 

03-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş