Arama sonuçları

Son sınıf sağlıkçılar: Atamalar ertelensin

Son sınıf sağlıkçılar: Atamalar ertelensin

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı, "2 ay içinde 12 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacak" açıklaması üzerine mezun sağlıkçılar, Sağlık Bakanlığı personel alım ilanını beklemeye başladı. Ancak Sağlık Bakanlığı personel alımı için geri sayım devam ederken, son sınıf sağlıkçılar alımı yapılması beklenen 12 bin 500 sağlıkçı için "son sınıflar beklensin" diyor. 
 
Nisan-Mayıs döneminde yapılacak olan 12 bin 500 sağlık personel alımının 2017 yılına dağıtılmasını isteyen son sınıf sağlıkçılar, Sağlık Bakanlığı'na teslim edilmek üzere change.org üzerinden imza kampanyası başlattı. İmza kampanyası kapsamında öğrencilerin talepleri şöyle: "Atamalar ertelenmez ise 2016 KPSS sınavına giren bütün son sınıf öğrencileri mağdur olacak ve almış olduğumuz KPSS puanlarına yazık olup tüm sene emek verip aldığımız puanlar harcanmış olacaktır. Devlet kapısında önümüzün kapanmasını istemiyoruz. Bu sebeple önümüzdeki 2 ay içinde yapılacak olan 12.500 sağlık personeli alımının son sınıf öğrencilerinin (2017) mezun olana kadar ertelenmesini ve alımların 2017 yılı içerisinde dağıtılmasını arz ederiz."
 

'YÜKSEK PUAN ALAN ATANSIN'

 
Sağlıkçılar sosyal medyada da bu isteklerini de Sağlık Bakanlığına duyurmak amacıyla paylaşımda bulunuyor. İşte yapılan o paylaşımlardan bazıları:
 
-Son sınıflar atansın demiyoruz herkes tercih versin, yüksek puan alan atansın aynı sınava girdik çünkü.
 
-Aynı zamanda sınava girdik lütfen atamaları haziranda istiyoruz Sn. Akdağ
 
-1 ay bile kalmamışken atama yapılmamalı
 
- Alımlar haziranda olsa mezunlar bir şey kaybetmez ama mayısta olursa son sınıflar çok şey kaybederler.
 
-Hem KPSS'yi 2 yılda bir yapıyorsunuz hem de bizleri boşa çıkarıyorsunuz. Adalet dediğiniz buysa size kalsın. 
 
-Okula gidelim, staja gidelim yazın, deli gibi KPSS çalışalım, 85-90 alalım sonra da 2017 alımına yetişemeyelim. Ya hepimiz tercih verelim ya da yıl içinde dağıtırsın alımlar öncekiler gibi.
 
- 12500 lik alımda son sınıflarda olsun biz de bu teşkilattanız.
 

08-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin