Arama sonuçları

Sözleşmeli öğretmenin ilk sözlü sınavı başlıyor

Sözleşmeli öğretmenin ilk sözlü sınavı başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bu yıl alacağı 15 bin sözleşmeli öğretmenlikte ilk aşamabaşvuruların sözlü sınavları 15-26 Ağustos tarihleri arasında 18 merkezde yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin ilk sözlü sınavlarının sonuçları ise 28 Eylül’de açıklanacak.

3 KATI ADAY ÇAĞRILACAK 
En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen kadronun 3 katı kadar aday sözlü sınava alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 12 Ağustos’ta açıklandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmen için takvimi uygulamaya başladı. Öğretmen başvuruları iki aşamada alınacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektirmeyen alanlar için ilk aşamanın ön başvuruları geçtiğimiz 11 Ağustos’ta tamamlandı. İlan edilen kadrolar için 2016-KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden 50 ve üzeri taban puana sahip adaylar, sözlü sınav için “http://ikgm.meb.gov.tr” adresinden başvuru yapabilecek. 

Sözlü sınavlar, 15-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar 28 Eylül’de açıklanacak. Sınav için yapılacak itirazlar 3 Ekim’de sonuçlandırılacak. Adayların atama tercihleri, 4-7 Ekim arasında alınacak ve 10 Ekim’de atama sonuçları açıklanacak.

ÖABT İÇİN AYRI TAKVİM VAR 
Öğretmenlikte ikinci aşama başvuruları ise ÖABT gerektiren alanları kapsıyor. ÖABT 20 Ağustos’ta yapılacak. Bu puana göre atanacak adayların sınav takvimi farklı olacak. ÖABT gerektiren alanlar bakımından ön başvurular 5-8 Eylül tarihleri arasında alınacak. 

9 EYLÜL’DE SINAV YERİ BELLİ OLACAK 
Öğretmenlerin sözlü sınav merkezleri 9 Eylül’de açıklanacak. Sözlü sınav 19-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 28 Eylül’de açıklanacak. Bu tarihten sonraki süreçlere ilişkin takvim ise ÖABT gerektirmeyen adaylarla aynı olacak.

 

 

15-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin