Arama sonuçları

Sözleşmeli öğretmenlik için süre 3+1 oldu

Sözleşmeli öğretmenlik için süre 3+1 oldu

Sözleşmeli öğretmenlik için süre 3+1 oldu. Atandıkları yerde 6 yıl çalışma zorunlulukları olduğu için “çakılı öğretmen” olarak da nitelendirilen sözleşmeli öğretmenlerin görev süreleriyle ilgili düzenlemeyi içeren  3+1 teklifi TBMM’de kabul edildi. Buna göre sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmeleri için doldurmaları gereken süre 4 yıldan 3 yıla, atandıktan sonra da aynı yerde kalmaya devam etme süreleri de 2 yıldan 1 yıla indirildi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK İÇİN SÜRE 3+1 OLDU

Sözleşmeli öğretmenlerin görev süresini ilgilendiren ilgili kanun maddesi TBMM’den geçti. Yeni düzenleme ile öğretmenlerin 4+2 yıllık zorunlu çalışma süreleri 3+1 olarak değiştirildi.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Bu Tamam 3+1 Yasası” diye duyurdu. Selçuk, “Sözleşmeli öğretmenlerin 4+1 yıl olan hizmet süresi 3+1 yıl olarak düzenlenmiştir” dedi.

ÇALIŞMA SÜRELERİ İNDİRİLDİ

Kanunla, Sağlık Bakanlığı’nda çalışan sözleşmeli personelin kadroya atanabilmesi için zorunlu hizmet süresi 4 yıla düşürüldü. Sözleşmeli sağlık personelinden 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerdeki kadrolara atanacak. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az 1 yıl daha görev yapacak.

Düzenlemeye eklenen maddeye göre, maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce alınmış engelli sağlık kurulu raporu bulunanlardan "sürekli" raporu bulunanlar ile "süreli" raporu bulunup rapor süresi devam edenler, rapor süreleri bitene kadar destek eğitimi almaya devam edecek.

 

 

28-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş