Arama sonuçları

Spor bölümüne harita mühendisi akademisyen

Spor bölümüne harita mühendisi akademisyen

Spor bölümüne harita mühendisi akademisyen. “Her kente bir üniversite” politikası kapsamında sayıları giderek artan ancak eğitim kaliteleri tartışılan üniversitelerin “kişiye özel kadro ilanı” olarak nitelendirilen ilanlarına yenisi eklendi.

Üniversite bünyesinde çalışacak büro personeli ilanına başvuru için “İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikası” şartı arayan Trabzon Üniversitesi, tartışmalı öğretim üyesi ilanlarına yenisini ekledi. BirGün'den Mustafa M. Bildircin'in haberine göre, Spor Bilimleri Fakültesi için açılan öğretim üyesi ilanının başvuru şartlarından biri de “Harita Mühendisliği alanında doktora yapmak” oldu.

İLGİSİZ BAŞVURU ŞARTI

Resmi Gazete’de yayımlanan 6 Kasım 2020 tarihli duyuruya göre, Trabzon Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü Rekreasyon Anabilim Dalı için Doktor Öğretim Üyesi ilanı açtı. İlana başvuru için belirlenen özel şartlar ise “Rekreasyon Bölümü veya Jeodezi ve Fotogrametri / Harita Mühendisliği lisans mezunu olup, Jeodezi ve Fotogrametri/Harita Mühendisliği alanında doktora yapmış ve Coğrafi Bilgi Sistemleri destekli alan çalışmaları yapmış olmak” şeklinde sıralandı. Spor Bilimleri temel alanının altında yer alan Rekreasyon Bölümü için Mühendislik alanından bir öğretim üyesi aranması dikkati çekti.

Trabzon Üniversitesi’nin Rekreasyon Bölümü için açtığı internet sitesinde de bölümün amacının, “Fiziksel egzersiz ve spor merkezli serbest zaman ve rekreasyon hizmetlerinin geliştirilmesinde, yönetilmesinde ve bu hizmetlerin farklı demografik özellikler gösteren birey ve gruplara sunulmasında görev alan insan kaynağı yetiştirilmesi” şeklinde açıklanması ilana yönelik, “kişiye özel” iddialarını güçlendirdi.

İLK DEĞİL

Trabzon Üniversitesi, ilk olarak büro personeli için “İHA Ticari Pilot Sertifikası” şartı aradığı 26 Haziran 2020 tarihli ilan ile tepki çekti. İlana başvuru şartını karşılayan tek kişinin, aynı üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü ile aynı soy ismi taşıdığı açığa çıksa da üniversite şaibe iddialarına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

10-11-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş