Arama sonuçları

Stadyumda kodlama ve robotik ile din sohbetleri

Stadyumda kodlama ve robotik ile din sohbetleri

Stadyumda kodlama ve robotik ile din eğitimi. Erzurum'da "Gençlik ve Spor Akademisi" projesi kapsamında Kazım Karabekir Stadyumu'nda teknoloji atölyesi kuruldu. Burada  dar gelirli öğrenciler ve Afgan gençlere kodlama ve robotik eğitimleri veriliyor. Aynı zamanda gençlerle Kudüs ve Mescid-i Aksa ile İslam konusunda 'dini sohbetler' yapılıyor.

STADYUMDA KODLAMA VE ROBOTİK İLE DİN SOHBETLERİ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Yakutiye Gençlik Merkezi'nce 2 ay önce  "Gençlik ve Spor Akademisi" projesinin yaşama geçirildiği hatırlatıldı. Bu kapsamda Kazım Karabekir Stadyumu’nda dar gelirli öğrencilere ve Afgan gençlere futbol eğitimleri verildiği aktarıldı. Aynı zamanda, öğrenciler ve gençlere stadyumda kurulan teknoloji atölyesinde de kodlama ve robotik öğrendiği belirtildi. 

Koordinatörlüğünü gençlik lideri Muhammed Yaser Taşkesenlioğlu'nun yaptığı uygulamada futbol eğitimlerini ise Fetullah Demir ile Ebubekir Karaman'ın verdiği, eğitimlere ilgi ve katılımın yüksek olduğu vurgulandı.

KİTAP OKUMA HALKALARI

Projeyle ayrıca sevgi evlerinde oluşturulacak gruplara birçok alanda hizmet verilmesinin hedeflendiği aktarılan açıklamada, kentteki 20 Afgan öğrencinin de sosyal uyum kazanmaları ve kişisel gelişimlerinin artırılması amacıyla söz konusu projeye dahil edildiği bildirildi.

Kentte ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilde başlattığı "Kitap Okuma Halkaları" projesinin yürütüldüğü de anlatılan açıklamada, bu projeye kentteki futbolcular ile Afgan öğrencilerin katıldığı bildirildi.

DİNİ SOHBETLER YAPILIYOR

Açıklamada, bu proje kapsamında oluşturulan gruplarla her hafta çeşitli konularda söyleşiler yapıldığı belirtildi. Açıklamada, gençlere Kudüs ve Mescid-i Aksa ile İslam ve peygamberler tarihi hakkında bilgi verilerek bilinçli, değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirilmesinin hedeflendiği aktarıldı.

DEĞERLER EĞİTİMİ VERİYORUZ

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yaser Taşkesenlioğlu, şöyle dedi. "Futbol bir bakıma bizler için araç. Gençlerin de futbola ilgisi ve isteği fazla. Bizler de bu durumu farklı alanlara taşıyarak gençlerin birçok alanda donanımlı olmasını sağlamak amacıyla bu projeyi gerçekleştirme peşindeyiz."

20-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş