Arama sonuçları

Subay olmak için de şansınız Geç Başvuru Günü

Subay olmak için de şansınız Geç Başvuru Günü

Subay olmak için de şansınız Geç Başvuru Günü. Subay olmak istiyorsanız YKS'yebaşvuracaksınız. Yükseköğretim Kurumları Sınavı‘na(YKS) başvurmayan, eksik oturum işaretleyenler için bugün son şans. Geç Başvuru Günü ile YKS’ye başvurabilirsiniz..

 

SUBAY OLMAK İÇİN DE ŞANSINIZ GEÇ BAŞVURU GÜNÜ 

 

Bu yıl Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi'ne girmek isteyenlerin de YKS'ye başvurması gerekiyor. Adayların YKS'nin oturumları Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi'nden (AYT) daha sonra açıklanacak taban puanı almaları şartı var. 

 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi, Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihtiyaç duyduğu miktarda subay yetiştiren, İçişleri Bakanlığı’na bağlı yükseköğretim kurumu ve Ankara’da bulunuyor.  Bu fakülteden subay diplomasının yanı sıra Güvenlik Yönetimi lisans diploması da alınıyor. 

 

1 YIL HAZIRLIK OKUNACAK

 

Eğitim 1 yıl hazırlık 5 yıl sürüyor.  2018 yılında İngilizce hazırlık sınıfına öğrenci alınacak. Okula giren öğrencilerin yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim gibi tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor. Ön başvurular haziran-temmuz aylarında YKS sonuçları açıklanmadan alınacak. Yerleştirmeyi ÖSYM yapmayacak. Jandarma Genel Komutanlığı kendi seçme sınavlarını  yapacak. Adaylar YKS puanları ile komutanlığın kendi yaptığı seçme sınavına göre sıralanacak. Bu seçme sınavının tarihleri ise daha sonra açıklanacak.

 

75 TL SINAV ÜCRETİ ÖDEYECEKSİNİZ

 

Bugün YKS’ye başvurmayan, ücretini yatırmayan ya da eksik oturum işaretleyenler için de son gün. Bugün hem başvurunuzu yapıp, hem de ücretinizi ödemeniz gerekiyor. Aksi halde bir daha üniversite sınavına girmek için başvuru şansınız olmayacak. Geç Başvuru Günü’nde oturumlar için ödeyeceğiz ücret 75 TL olacak. Bu durumda TYT, AYT ve Yabancı Dil Testi’ne (YDT) girmek isteyen aday üç oturum için 225 TL ödeyecek. 

 

04-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş