Arama sonuçları

Subay olmak istiyorsanız YKS'ye başvuracaksınız

Subay olmak istiyorsanız YKS'ye başvuracaksınız

Subay olmak istiyorsanız YKS'ye başvuracaksınız. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları bugün son buluyor. Başvurunuzun geçerli olması için ücret ödemeyi unutmayın. 

Sizlerden gelen sorulardan biri de subay olmak için YKS'ye girmek zorunda olup olmadığınız oluyor. 

 

SUBAY OLMAK İSTİYORSANIZ YKS'YE BAŞVURACAKSINIZ

 

Bu yıl Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi'ne girmek isteyenlerin de YKS'ye başvurması gerekiyor. Adayların YKS'nin oturumları Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi'nden (AYT) daha sonra açıklanacak taban puanı almaları şartı var. 

 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi, Jandarma Genel Komutanlığı’nın ihtiyaç duyduğu miktarda subay yetiştiren, İçişleri Bakanlığı’na bağlı yükseköğretim kurumu ve Ankara’da bulunuyor.  Bu fakülteden subay diplomasının yanı sıra Güvenlik Yönetimi lisans diploması da alınıyor. 

 

1 YIL HAZIRLIK OKUNACAK

 

Eğitim 1 yıl hazırlık 5 yıl sürüyor.  2018 yılında İngilizce hazırlık sınıfına öğrenci alınacak. Okula giren öğrencilerin yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim gibi tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor. Ön başvurular haziran-temmuz aylarında YKS sonuçları açıklanmadan alınacak. Yerleştirmeyi ÖSYM yapmayacak. Jandarma Genel Komutanlığı kendi seçme sınavlarını  yapacak. Adaylar YKS puanları ile komutanlığın kendi yaptığı seçme sınavına göre sıralanacak. Bu seçme sınavının tarihleri ise daha sonra açıklanacak.

21-03-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş