Arama sonuçları

‘Suskun Gönül’ler için şarkı söyleme zamanı

 ‘Suskun Gönül’ler için şarkı söyleme zamanı

‘Suskun Gönül’ler için şarkı söyleme zamanı. Köksal Ekinci, ikinci albümü ‘Suskun Gönül’ü çıkardı. Evrenin harmonisini, gökkuşağının renkleri eşliğinde müziğine yansıtmaya gönül vermiş olan Köksal Ekinci’nin bu ikinci albümü “Suskun Gönül” ile yüreklerimizi tam 12’den vuruyor. Albüm Ajda Pekkan’ın sesinden kuşaklar boyu dinlediğimiz, efsanevi “Dile Kolay” parçasının bu defa orijinal sözlerine sadık kalınarak “Kalbim’in Şarkısı” olarak okunmasıyla da dikkat çekiyor. “Dile Kolay” kalplerimizdeki yerine böylelikle “Kalbimin Şarkısı” ile dönmüş olacak.

Müzisyen Köksal Ekinci "Suskun Gönül"  albümü ile unutulmayan aşkların sesi  olmaya hazırlanıyor. Yıldızlara paralel yaptığı şarkılarla dikkat çeken şarkı yazarı, müzisyen Köksal Ekinci'den yaz bitmeden, Aslan burcunda gerçekleşen yeni ay ile sımsıcak duygularla bezeli bir albüm geldi. Ekinci’nin “Güneş’in Kalbi”nden sonra bu çıkarttığı ikinci albüm oldu.

‘SUSKUN GÖNÜL’LER İÇİN ŞARKI SÖYLEME ZAMANI

"Suskun Gönül" şarkısını 21 Ağustos'ta müzikseverlerle paylaşan sanatçı albümün genel konseptini şöyle anlattı:

"Gönül, Türkçe'nin en derin kelimelerinden biri, kalbe hayat katan ve yaşamın en öz, en katıksız saf bilinç halidir aslında. Tasavvuf felsefesinde de gönül bütün duygu, düşünce, bilinç, sezgisellik ve kavrayışın, yani benliğin şekillenmesi ve geliştirilmesinde en önemli etken kabul edilir. Ve insanlar gönül rehberliğinde ancak, gerçeğe ulaşılabilir. Aklımız duygularla elde edilen bilgileri anlatırken, gönül ustalık ve derin bir kültürel zenginlik ile kazanılan bilgilerin kaynağıdır. Suskun Gönül de, uzun zamandır sessiz kalan kalplerin şarkı söyleme zamanının geldiğini anlatıyor." 

Suskun Gönül ve Kalbim'in Şarkısı isimli 2 yeni şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sunan Köksal Ekinci, albümde bu 2 şarkının 3'er versiyonunun dinleyicileri için uzun bir çalışma sürecinde hazırlandığını belirtti.

DİLE KOLAY ARTIK KALBİM’İN ŞARKISI


"Kalbim'in Şarkısı" ise hep kendi yazdığı şarkı sözleriyle dinlemeye alıştığımız sanatçı için, ayrı bir önem taşıyor. İlk kez kendi besteleri dışında bir eser seslendiren şarkıcı, İranlı ünlü besteci Faramarz Aslani'nin dillerden düşmeyen "Age Ye Rooz" şarkısını, Shida Çetinkaya tarafından aslına uygun olarak çevirisi yapılan sözlerle seslendirerek bir ilke daha imza attı. Şarkıyı daha önce Ajda Pekkan ve Deniz Seki, Fikret Şenes sözleriyle yorumlamıştı.

Herkes gibi büyük bir sevgiyle dinlediği bu parçanın nostaljik bir önemi olduğunu da vurgulayan Ekinci, şöyle dedi: “Anılarımızı en güzel halleriyle canlandıran, kuşak farkını ortadan kaldıran bu büyülü parçayı dinlerken, içimden bir ses sözlerinin sanki daha farklı olduğunu fısıldıyordu. Fikret Şenes sözleri tabi ki muhteşemdi. Bunun yanında içimdeki sesin İranlı arkadaşımla yollarımızı birleştirmesiyle "Kalbim'in Şarkısı"na vardım.”

Albümdeki 6 şarkının prodüktörlüğünü ve Aranjörlüğünü, genç kuşağın en önemli müzisyen, şarkıcı ve bestecilerinden Alper Gemici üstlendi. Şarkıların mixleri, yine adından sıkça sözettiren müzisyen İlkay Dinsever tarafından yapıldı. Mastering ile de ünlü isim Evren Arkman albüme katkı sağlayan müzisyenlerden.

Suskun Gönül klip:

 https://youtu.be/HECGR_1J1_w

www.koksalekinci.com

-

-

 

22-08-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş