Arama sonuçları

Tacize isyan ettiler, uzaklaştırma cezası aldılar

Tacize isyan ettiler, uzaklaştırma cezası aldılar

Tacize isyan ettiler, uzaklaştırma cezası aldılar. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde, hakkında taciz iddiasıyla dava açılan bir öğretmenin görevine devam etmesine sessiz kalmayarak 23 Ekim'de eylem yapan 15 öğrenciye 5 gün süreyle uzaklaştırma cezası verildi. Öğrencilerin isyanı sonrası taciz iddialarıyla yargılanan coğrafya öğretmeninin, görev yerinin değiştirilmesine karar verilmişti.

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde, hakkında taciz iddiasıyla dava açılan coğrafya öğretmeninin görevine devam etmesine öğrenciler karşı çıkmıştı. Öğrenciler bu durumu protesto etmişti. Cumhuriyet’in haberine göre geçtiğimiz 23 Ekim'de eylem yapan yüzlerce öğrenciden 15'ine, 5 günlük okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

TACİZE İSYAN ETTİLER, UZAKLAŞTIRMA CEZASI ALDILAR

Velilere gönderilen disiplin kurulu kararında öğrencilere, "İzinsiz gösteri, etkinlik ve toplantı düzenlemek" suçlaması yöneltildi. Kararda, uzaklaştırma cezasının 10-11-12-12-14 Aralık 2018 tarihlerinde uygulanacağı kaydedildi.

İki yıl önce lisedeyken tacize uğradığı iddiasıyla coğrafya öğretmenine dava açan E.'nin annesi Melek Hanım karara tepki göstererek, şöyle dedi:

"Kanunen yapabileceğim her yolu deneyeceğim. Bu eylem benim evladım için yapıldı. Bugün bize, yarın bir başkasına. Ben o çocukların arkasını bırakmam. Yalnız değiller."

NE OLMUŞTU?

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde, hakkında taciz davası açılmasına ve taciz şikayetlerinin sürüyor olmasına rağmen coğrafya öğretmeninin görevine devam etmesine sesiz kalmayan öğrenciler, 23 Ekim'de okul içerisinde eylem yapmıştı. Öğrencilerin isyanı sonrası taciz iddialarıyla yargılanan coğrafya öğretmeninin, görev yerinin değiştirilmesine karar verilmişti. 

06-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş