Arama sonuçları

TANAP ve ÖRAV'dan 'Öğretmenin İzinde' projesi

TANAP ve ÖRAV'dan 'Öğretmenin İzinde' projesi

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliğiyle başlatılan, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesini hedefleyen "Öğretmenin İzinde" projesi tanıtıldı. 

Projenin tanıtım toplantısında konuşan MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, toplumsal ve ekonomik kalkınmanın eğitimden geçtiğini belirtti. Eğitimcilerin kişisel ve mesleki gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren ÖRAV'ın, MEB'le birlikte çalıştığını kaydeden Yıldız, vakfın atölye ve eğitim çalışmalarını destekledikleri söyledi.

ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere ise Vakfın 2008'de faaliyete geçtiğini belirterek, 81 ilde yürütülen eğitim ve atölye çalışmalarıyla eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağladıklarını söyledi. "Ülkemizde bu alana odaklanmış ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu konumundayız." ifadelerini kullanan Karadere, TANAP gibi önemli bir destekçiyi yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. 

TANAP Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bora Çermikli ise projenin önceliğinin insan, çevre, iş sağlığı ve güvenliği olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin gücüne güç katarak mevcut konumuna katkıda bulunmayı amaçlıyoruz" dedi.

1 MİLYON 900 BİN TL FON DESTEĞİ 

TANAP, Türkiye'nin 20 ilinden geçerek Yunanistan sınırında son bulacak proje güzergahındaki yerleşim yerlerine olumlu katkı sağlamayı hedefliyor. Bu amaçla başlatılan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamındaki "Öğretmenin İzinde" ise TANAP'ın doğrudan yatırım yapmak istediği, öncelik alanları arasındaki 6 projeden biri olarak öne çıkıyor. 

ÖRAV, TANAP'tan aldığı 1 milyon 900 bin liralık fon desteğiyle "Öğretmenin İzinde" projesini 5 il ve 15 ilçede yürütecek. Proje, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor.

10-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş