Arama sonuçları

Tekin'den öğretmen eleştirilerine yanıt

Tekin'den öğretmen eleştirilerine yanıt

Milli Eğitim  Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, son dönemde sosyal medyada yer alan ve basına yansıyan bazı eğitim kurumlarındaki olaylara ilişkin "Bugünlerde yine öğretmenlerimize yüklenme modası başladı. Evet öğretmen arkadaşların hataları var. Bir milyonluk bir aile içinde olabilecek düzeyde hatalar. Bir öğretmenin hatası yüzünden bütün camiayı ve öğretmenleri eleştirmek ne derece doğru?" ifadelerini kullandı.   

Tekin, Twitter hesabından, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir lisede çekildiği iddia edilen görüntüler ile son dönemde bazı eğitim kurumlarında yaşanan ve basına yansıyan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İşte Tekin'in açıklamaları:  

 

'ÖĞRETMENLERİMİZE YÜKLENME MODASI BAŞLADI'

 

Bir öğretmenin hatası nedeniyle bütün öğretmenleri eleştirmek doğru değil. Bugünlerde yine öğretmenlerimize yüklenme modası başladı. Evet öğretmen arkadaşların hataları var. Bir milyonluk bir aile içinde olabilecek düzeyde hatalar. Bir öğretmenin hatası yüzünden bütün camiayı ve öğretmenleri eleştirmek ne derece doğru?

 

ÇOCUKLARIMIZA BU DEĞERLERİ ÖĞRETELİM

 

Eleştirenlerin bir kısmı öğretmenlerimizin eksikliklerini tespit edip hizmet içi eğitim yapalım önerimize muhalefet eden sendikalar ve STK'ler, Bakanlığı eleştiriyor. Tutarlı olmak gerek. Öğretmene saygısızlık yapanlar bizim çocuklarımız unutmayalım. Çocuklarımızın örf, adet ve saygı gibi değerleri içselleştirmesi sadece okulla ve öğretmenle olmaz. Bütün bu yükü öğretmenimize yüklemeyelim. Hep beraber gelin çocuklarımıza bu değerlerimizi öğretelim.

 

ŞAPKALARIMIZI ÖNÜMÜZE KOYALIM VE DÜŞÜNELİM

 

Hata yapan öğretmenlere gerekli uyarı ve eğitim programları uygulanıyor, yaşanan son olaylarda da gereken yapılacak. Gelin hep beraber şapkalarımızı önümüze koyalım ve düşünelim. Çocuklarımıza bu değerleri öğretmek için neler yaptık? Öğretmenlerimiz gece gündüz en kıymetlilerimizi çocuklarımızı geleceğimizi yetiştirmek için uğraşıyorlar. Hep beraber destek olup, yardım etmeliyiz. Bu destek ve yardıma iyi bir veli ve iyi bir ebeveyn olmaya çalışmakla başlayabiliriz.

 

LİSEDE ÖĞRETMENLE DALGA GEÇİLMİŞTİ 

Tekirdağ’da bir meslek lisesinde öğretmenle ders sırasında ‘dalga geçilmesi’yle ilgili soruşturma başlatılmıştı. Çorlu ilçesindeki Ahievran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ne zaman kayda alındığı bilinmeyen görüntülerde, ayağa kalkan ve kapüşonlu kıyafet giydiği görülen bir öğrenci öğretmenin etrafında gezip arada sırada ona dokunup, son olarak da öğretmeni tutarak havaya kaldırmıştı. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, “Konuyla ilgili öğretmen ve adı geçen öğrenciler hakkında idari soruşturma başlatıldı” demişti. 

11-02-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin