Arama sonuçları

TEKNOFEST geleceğin Turcorn girişimlerini destekliyor

TEKNOFEST geleceğin Turcorn girişimlerini destekliyor

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına katılarak finale kalan takım veya takım üyelerine TEKNOFEST Girişim Programı çerçevesinde hibe desteği veriliyor.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nden yapılan açıklamaya göre, TEKNOFEST kapsamında, T3 Girişim Merkezi yürütücülüğünde 2018, 2019, 2020, 2021 yıllarında TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları'na katılarak finale kalan takım veya takım üyelerine TEKNOFEST Girişim Programı çerçevesinde hibe desteği sağlanıyor. Ön Kuluçka Destek Programı ve Hızlandırma Destek Programı olarak iki farklı program ile geleceğin Turcorn girişimleri destekleniyor. Programa başvurular 28 Mart 2022 tarihinde sona ererken, başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

GİRİŞİM PROJELERİ

TEKNOFEST Girişim Programı'nda, teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini amaçlıyor. Bu kapsamda hayata geçirmek istediği iş fikri olan, alacağı destekler ile fikrini olgunlaştırarak girişime dönüştürmek isteyen ekipler 100 bin TL hibe destekli Ön Kuluçka Destek Programı'ndan faydalanabiliyor. Ön Kuluçka Destek Programı ile TEKNOFEST yarışmalarında finale kalan takım veya takım üyelerine girişimciliğin özendirilmesini, geliştirdikleri projelerini uluslararası rekabet gücüne sahip, inovasyon odaklı, teknoloji düzeyi yüksek, ticari değeri doğrulanmış, pazarlanabilen ürün ya da hizmete dönüştürebilen girişimlerin kurulması amaçlanıyor.

Hâlihazırda geliştirdikleri projeler ile şirket kurmuş ekipler için de 200 bin TL hibe destekli Hızlandırma Destek Programı sunuluyor.

11-03-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş