Arama sonuçları

Telafi eğitimlerine 300 bin öğretmen katılıyor

Telafi eğitimlerine 300 bin öğretmen katılıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'de yaklaşık 8 milyon öğrencinin, 22 bin okulda bulunduğunu belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın ve diğer bakanlıklarımızın mekanları, atölyeleri, kütüphaneleri, müzeleri dahil olmak üzere her yerde faaliyetlerimiz var ve çok hızlanarak devam ediyor, katılım artıyor. 300 bin civarında öğretmenimiz de katılıyor" dedi.

Selçuk, Çatalca'da Çalık İlkokulu ile Ortaokulu'nda "Telafide Ben de Varım" etkinliğine katıldı.

Bowling, mini golf oynayan ve çocuklarla su savaşı yapan Selçuk, okul bahçesine "Ziya Öğretmen Ağacı" adı verilen zeytin ağacını dikti.

Selçuk, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Telafide Ben de Varım" programının tüm Türkiye'de devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Türkiye'de yaklaşık 8 milyon öğrenci, 22 bin okulumuzda. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın ve diğer bakanlıklarımızın mekanları, atölyeleri, kütüphaneleri, müzeleri dahil olmak üzere her yerde faaliyetlerimiz var ve çok hızlanarak devam ediyor, katılım artıyor. 300 bin civarında öğretmenimiz de katılıyor buna. Öğretmenlerimiz hem öğretmen olarak katılıyor hem de kendileri de 'Telafide Ben de Varım' etkinliklerini yapıyorlar. Halk oyunları oynuyorlar, enstrüman çalışması yapıyorlar, paintball oynuyorlar, kendi aralarında eğleniyorlar, doğa yürüyüşü yapıyorlar."

"BU FAALİYETLERİN DEVAMI NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"

Çocukların, etkinliklerin birçoğuna kendisinin de katılmasını istediğini dile getiren Selçuk, "Katıldım, hatta ilkokul birinci sınıf öğrencileriyle su savaşı yaptık. Çok da adil olmadı çünkü hepsi aynı anda bana su sıktı. Gerçekten eğlenceli bir süreç devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Selçuk, "Bu etkinlikler geleneksel hale gelebilir mi?" sorusuna, "Yaz okulu diye tabir ettiğimiz çalışmalar aslında toplumun her kesiminin ihtiyacı olan çalışmalar. Bazı velilerimiz elbette kendi çocukları için bu tür planlamalar yapıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı olarak salgından bağımsız olarak da bu faaliyetlerin devamı noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı şekilde devam edeceğiz" karşılığını verdi.

Bakan Selçuk, velileri de etkinliklere davet etti.

09-07-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş