Arama sonuçları

TEOG birinci dönem sonuçları açıklandı

TEOG birinci dönem sonuçları açıklandı

TEOG birinci dönem sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz 23-24 Kasım tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarının puanları-sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG birinci dönem puanlarını bugün açıkladı. TEOG puanları okullardaki yazılılardan biri olarak da kullanıldığı için okullar kapanmadan açıklanmış oldu. Açıklanan TEOG ilk dönem puanları okul yazılılarından biri olarak 100 üzerinden değerlendirildi. Çünkü bu puanlar sadece liselere geçişte hesaplanacak yerleştirme puanında değil, aynı zamanda okul yazılısı olarak da kullanılıyor. 100 üzerinden de değerlendirilen TEOG birinci dönem puanları öğrencilerin karnelerine de dönem yazılılarından biri olarak yansıtılıyor.

ÖĞRENCİLER 6 SINAVA GİRDİ

TEOG sınavları birinci ve ikinci dönem olmak üzere 6 dersten toplam 12 tane olarak yapılıyor. 23-24 Kasım tarihlerinde 8’inci sınıfta okuyan yaklaşık 1.2 milyon öğrenci Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınavlara girdi. TEOG sınavlarına giremeyen öğrenciler için de geçtiğimiz 17-18 Aralık tarihlerinde TEOG mazeret sınavları yapıldı. Okullarda ilk dönem 20 Ocak’ta sona erecek.

TEOG İKİNCİ DÖNEM TEOG SINAVLARI NE ZAMAN?
Okullarda ikinci dönem 6 Şubat’ta başlayacak. Öğrenciler ikinci TEOG sınavlarına ise 26-27 Nisan tarihlerinde girecek. Bu sınavlara katılamayan öğrenciler için de 20-21 Mayıs’ta mazeret sınavları yapılacak.

03-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş