Arama sonuçları

TEOG’da ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG’da ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG nakil uygulamasında ikinci dönem sonuçları ne yarın saat 9.00'da açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi nakil uygulamasında ikinci dönem için başvurular sona erdi. 21 Ağustos’ta birinci nakil sonuçlarının açıklanmasıyla başlayan ikinci nakil dönemi başvuruları 25 Ağustos'ta sona erdi. Nakil başvurusunda bulunan öğrenci ve veliler için sıra sonuçların açıklanmasında. TEOG nakil uygulamasında ikinci dönem sonuçları ise 28 Ağustos'ta açıklanacak. Üçüncü nakil başvuruları ise 28 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında yapılacak. TEOG nakil uygulamasında üçüncü nakil sonuçları ise 8 Eylül'de açıklanacak. MEB, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada  TEOG nakil uygulamasında ikinci dönem sonuçlarının yarın saat 9.00'da açıklanacağını duyurdu.

TEOG NAKİL UYGULAMASINDA 3 OKUL HAKKI 

TEOG nakil uygulamasında velilerin tercih listelerine 3 okul yazma hakları bulunuyor. Veliler tek okul tercihi de yapabilir. TEOG nakil uygulamasında kontenjanı dolu olan okulları da tercih listenize alabiliyorsunuz. TEOG nakil uygulamasında tercihlerinizin geçerli olması için listenizi bir ortaokul müdürlüğünden onaylatmanız gerekiyor.

TEOG NAKİL UYGULAMASINA KİMLER KATILIYOR?

TEOG nakil uygulamasına açık liseye kaydedilen, yerleşen ama tercihlerinde daha üstteki okula yerleşmek isteyen, tercih yapmadığı için açık liseye kaydedilen,  bir özel okula kayıt yaptıran öğrenciler katılıyor. TEOG nakil uygulaması 3 kez yapılacak. 

TEOG NAKİL UYGULAMASINDA YERLEŞEMEYEN NE OLUR?

TEOG nakil uygulamasında tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrenciler kayıtlı oldukları okullarda kalıyor. Kayıtlı olduğu okuldan başka bir okula yerleşen öğrencilerin kayıtları ise son yerleştikleri okula otomatik olarak geçiyor.

26-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş