Arama sonuçları

TEOG’da ilk dönem konularından da soru çıkacak

TEOG’da ilk dönem konularından da soru çıkacak

TEOG’da ilk dönem konularından da soru çıkacak. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) maratonunda geçtiğimiz kasım ayında yapılan 6 dersten 6 sınav ile ilk tur tamamlandı ve sıra ikinci tura geldi. Öğrenciler 26-27 Nisan tarihlerinde TEOG'da ikinci dönem sınavlarına girecek. 

HER GÜN 3 SINAV OLACAK

Öğrenciler TEOG sınavlarına kendi okullarında katılacak. Her gün 3 sınav olacak. 26 Nisan Çarşamba günü öğrenciler önce saat 09.00'da Türkçe sınavına girecek. 40 dakikalık sınavın ardından ise 30 dakikalık bir ara olacak. Ardından saat 10.10'da bu kez Matematik sınavıbaşlayacak. Günün son sınavı ise 11.20'de başlayacak olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi olacak. 

27 Nisan Perşembe günü ise bu kez öğrencileri yine 3 sınav bekliyor. İlk sınav yine saat 09.00'da başlayacak. Fen Bilimleri. Bunun ardından öğrenciler TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, sonra da Almanca, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca dillerinde gerçekleştirilecek Yabancı Dil dersi sınavlarına girecekler. 

HER SINAVDA 20 SORU VAR

Her ders sınavının süresi 40 dakika olacak. Her sınavdan sonra öğrenciler 30'ar dakikalık molalarda dinlenecek ve ardından tekrar bir başka dersin sınavına girecek. Her dersin sınavında öğrencilere 20'şer soru yöneltilecek. 

MAYIS'TA MAZERET, HAZİRAN'DA SONUÇ

TEOG sınavlarına başta hastalık olmak üzere geçerli gerekçelerle katılamayan öğrenciler için ise üç hafta sonra 20-21 Mayıs tarihlerinde mazeret sınavları gerçekleştirilecek. Öğrencilerin TEOG puanları ise haziran ayı içerisinde okullar kapanmadan açıklanacak. TEOG sınavlarının sonuçları yalnızca liselere yerleştirmelerde kullanılmıyor. Bu sınavlar aynı zamanda okuldaki yazılılardan biri olarak kabul ediliyor. Bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, üç sınav yapılan derslerin ise ikinci sınavları TEOG sınavları olarak kabul ediliyor. TEOG sınavlarının puanları öğrencinin okuldaki yazılısı olarak da kabul edildiği için karne notlarına da yansıtılıyor. Bu yüzden de sınav sonuçlarının karnelere de yazılabilmesi için puanlar okulların kapanacağı 9 Haziran'dan önce açıklanacak. Liselere geçişte kullanılacak yerleştirme puanları ise ders notu olan puanların açıklanmasının ardından duyuruluyor. 

İLK DÖNEM KONULARINDAN DA SORUMLUSUNUZ

TEOG ikinci dönem sınavları ile ilgili unutmamanız gereken noktalardan birisi bu sınavlarda sorumlu olduğunuz konuların ve kazanımların ilk sınavları da kapsadığı olmalı. İlk dönem öğrenciler sınavın yapıldığı tarihe kadar olan konulardan sorumluydu. Ancak ikinci dönem sınavları ise okulların açıldığı tarihten başlayarak, sınavların yapılacağı döneme kadar olan tüm konuları kapsıyor. Bugüne kadar yapılan TEOG sınavları dikkate alındığında ikinci dönem sınavlarında soruların yüzde 30'u ilk dönem konulardan çıkıyor. Bu yüzden de sorumlu olduğunuz konular arttı, sorgulanacak kazanımlar ilk dönemde işlediğiniz dersleri de kapsıyor. Bu yüzden de ilk dönem işlediğiniz ve unutmuş olabileceğiniz konulara tekrar göz atmanızda yarar olacak. 

 

23-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş