Arama sonuçları

TEOG'da ilk dönem nakil sonuçları açıklandı

TEOG'da ilk dönem nakil sonuçları açıklandı

TEOG yerleştirmelerinin ardından başlayan ve üç kez yapılacak TEOG nakillerinde ilk dönem sonuçları açıklandı. Adayların hangi tercihlerine yerleştikleri e-okul üzerinden görülebilir. Bugün aynı zamanda ikinci nakil başvuruları da başlıyor. İkinci nakil dönemi başvuruları 26 Ağustos'ta bitecek. Sonuçları 29 Ağustos'ta açıklanacak. Üçüncü nakil başvuruları ise 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

TEOG NAKİLLERİNE KİMLER KATILIYOR?
TEOG nakil uygulamasına yerleştiği okuldan memnun olmayan, daha üst puanlı okula geçmek isteyen, açık liseye kaydedilen ve özel okula kesin kaydını yaptıran öğrenciler katılıyor. TEOG nakil başvurularında kontenjanları dolu okulları da tercih edebiliyorsunuz. Tercih için okulun kontenjanının mutlaka boş olması gerekmiyor. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel okula gidecek ya da bir üst okula yerleşen öğrenci olacağını varsayarak, boş kontenjan şartı aranmadan tercih yapılmasını sağlıyor.

3 TERCİH HAKKINIZ VAR
Her nakil döneminde 3 okul tercih edilebilecek. Veliler isterlerse her nakil döneminde aynı okulları ya da farklı okulları tercih listelerine alabilecek. Ya da tek tercih listesi ve okullar 3 nakil uygulaması için de geçerli olacak. Ancak bunu tercih listenizi onaylattığınız ortaokulda belirtmeniz gerekiyor. 3 tercihi de doldurmanız şart değil. İsterseniz tek tercih de yapabilirsiniz. Öğrenciler tercihlerine puan üstünlüğüne göre yerleştirilecek. 

TEOG NAKİL UYGULAMASI TAKVİMİ NEDİR? 
22 Ağustos: İlk nakil uygulaması sonuçlarının açıklanması 
22-26 Ağustos: İkinci nakil başvurularının alınması
29 Ağustos: İkinci nakil başvuru sonuçlarının açıklanması 
29 Ağustos-2 Eylül: Üçüncü nakil başvurularının alınması
5 Eylül: Üçüncü nakil başvuruları sonuçlarının açıklanması
5-8 Eylül: Sadece açık liseye yerleştirilen öğrenciler için il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarınca başvuruların alınması 
9 Eylül: Açık lisedeki öğrenciler için sonuçların açıklanması 

 

Hangi okulda kaç boş kontenjan kaldı? Öğrenmek için tıklayınız.

22-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin