Arama sonuçları

TEOG maratonu başladı: Bugün 3 sınav

TEOG maratonu başladı: Bugün 3 sınav

TEOG maratonu başladı: Bugün 3 sınav var. İkinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi TEOG maratonu başladı, bugün öğrenciler 3 sınava giriyor. Sınavlar iki günde tamamlanacak. Öğrenciler sınavlara kendi okullarında girecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından merkezi olarak yapılacak sınavların sonuçları haziran ayında açıklanacak.

TEOG SINAVLARINA KAÇ ÖĞRENCİ GİRİYOR?

TEOG sınavlarına 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılacağı öngörülüyor. Sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda düzenleniyor. 

İLK TEOG SINAVI TÜRKÇE DERSİ 

Öğrenciler bu sabah ilk olarak Türkçe dersi sınavına girdi. Sınav saat 09.00’da başladı. Bugünkü oturumda Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavları var. 

Yarın ise öğrenciler Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavlarına girecek. Öğrencilere her dersin sınavında 20 soru yöneltiliyor. A, B, C, D olmak üzere 4 farklı kitapçığın kullanıldığı sınavlarda süre 40 dakika. Sınavlar arasında ise 30 dakika mola oluyor. 

MUSEVİ VE ERMENİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÖZEL SINAV

TEOG’da Musevi ve Ermeni okullarında okuyan öğrenciler de kendi dinlerinden sınava giriyor. Rum okullarında ve özel ya da devlet okullarında okuyan din dersinden muaf öğrenciler bu sınavdan muaflar. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Musevilik dersinden 33, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ermenilik dersinden 226 öğrenci sınava giriyor. 

EN FAZLA İNGİLİZCE’DEN GİRİYORLAR

İngilizce testini 1 milyon 166 bin 750 öğrenci, Fransızca testini 391 öğrenci, Almanca testini 378 öğrenci, İtalyanca testini de 23 öğrenci yanıtlayacak. 

TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınava giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendiren öğrenciler, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günleri mazeret sınavlarına girebilecek.

26-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin