Arama sonuçları

TEOG maratonu yarın başlıyor

TEOG maratonu yarın başlıyor

TEOG maratonu yarın başlıyor. Sonuçları liselere geçişte kullanılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) ikinci dönem sınavları yarın başlıyor. Sınavlar 6 dersten yapılacak ve iki günde tamamlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından merkezi olarak yapılacak sınavların sonuçları haziran ayında açıklanacak.

TEOG sınavlarına 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılacağı öngörülüyor. Sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda düzenlenecek. Merkezi ortak sınav uygulaması, tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Sınav öncesinde özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri modüle işlenen 7 öğrenci hastanede, 205 öğrenci evde, 11 bin 776 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak. Bu öğrencilere 15 dakika ek sınav süresi tanınacak.

Sınavın yurt içi ve dışındaki merkezlerde yapılacak oturumları, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak. - Mazeret sınavları 20 ve 21 Mayıs'ta yapılacak

ÖNCE İLK 3 SINAV VAR

Öğrenciler, yarın yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 27 Nisan Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak. Sınav düzenlenecek okullarda, sınav günleri ders yapılmayacak.

HANGİ DERSE KAÇ ÖĞRENCİ GİRECEK?

İngilizce testini 1 milyon 166 bin 750 öğrenci, Fransızca testini 391 öğrenci, Almanca testini 378 öğrenci, İtalyanca testini de 23 öğrenci yanıtlayacak. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Musevilik dersinden 33, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ermenilik dersinden 226 öğrenci sınava girecek.

TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınava giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendiren öğrenciler, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günleri mazeret sınavlarına girebilecek. Sınav sonuçları, e-okul sisteminde açıklanacak.

 

25-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş