Arama sonuçları

TEOG nakillerinde son gün

TEOG nakillerinde son gün

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi-TEOG yerleştirmeleri kapsamında yapılan  nakil uygulamasında son hafta. Nakil için yapılacak başvurular 2 Eylül Cuma günü sona erecek.

OKULLARDA KONTENJANLARI TAKİP EDİN

Nakil uygulamasına katılacak aileler okullarda boş kontenjanları takip etmeli. Örneğin Kabataş Erkek Lisesi'nde biri Almanca sınıfında olmak üzere 4 kontenjan boş. Beşiktaş Anadolu'da da 2 kontenjan var.

 TEOG NAKİL UYGULAMASI İKİ KEZ YAPILDI

TEOG nakil uygulaması iki kez yapıldı. TEOG nakillerinin ikincisinin yerleştirme sonuçlarını ise aileler 29 Ağustos'ta öğrendi. Üçüncü nakil uygulaması başvuru sonuçları 5 Eylül’de açıklanacak.

TEOG NAKİLLERİNE KİMLER KATILIYOR?

TEOG nakil uygulamasına yerleştiği okuldan memnun olmayan, daha üst puanlı okula geçmek isteyen ve açık liseye kaydedilen öğrenciler katılıyor. Özel okula kesin kayıt yaptırmış öğrenciler ile tercih yapmamış öğrencilerin de TEOG nakil uygulamasına başvurma hakkı var. 

HER SEFERİNDE 3 OKUL TERCİH HAKKI 

TEOG nakillerinde öğrencilerin 3 okul tercih hakları oluyor. Ancak tüm tercihlerin doldurulması da şart değil. Nakil başvurularının ise ortaokul müdürlüklerinden onaylatılması gerekiyor. Aksi halde onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılıyor. 

BOŞ KONTENJANA BAKILMIYOR 

TEOG naki uygulaması için başvuru yaparken tercih listeniz aldığınız okullarda boş kontnjan olup olmadığına bakılmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kontenjanı dolu da olsa okulları tercih etmeye izin veriyor. Çünkü arada özel okula öğrenci gideceğini, böylece dolu kontenjanlı okulların da boşalacağını düşünüyor. 

KAYIT YERLEŞTİRİLEN OKULA GEÇİYOR 

TEOG nakil uygulamalarında öğrenci eğer tercihlerinden birine yerleşirse kaydı otomatik olarak yeni okuluna geçiyor. Eğer herhangi bir okula yerleşemezse kayıt hakkını kaybetmiyor. Öğrencinin kaydı okulunda kalıyor. 

TEOG NAKİLLERİNDE AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİ 

2 Eylül tarihinde son bulacak TEOG nakillerinde sonuçların 5 Eylül’de açıklanmasından sonra son kez de açık lise öğrencilerinin katılacağı nakil uygulaması olacak. Açık liseye yerleştirilen öğrenciler il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarına 5-8 Eylül tarihleri arasında başvuru yapacak. 9 Eylül’de ise açık lisedeki öğrenciler için sonuçlar açıklanacak. 19 Eylül’de de okullar açılacak.

29-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin