Arama sonuçları

TEOG yerine gelecek sistem ne zaman açıklanacak?

TEOG yerine gelecek sistem ne zaman açıklanacak?

TEOG yerine gelecek sistem ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TEOG’dan sonra yerine gelecek yeni sistemle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz 15 Eylül’de “TEOG’un kaldırılması lazım” sözlerinden sonra 19 Eylül’de TEOG sınavlarının kaldırıldığı açıklandı. Ancak yerine hangi sistemin geleceğine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

TEOG YERİNE GELECEK SİSTEM NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ancak bu arada liselere geçişte açık uçlu sorulardan oluşacak bir sınav yapılacağı hem Başbakan Binali Yıldırım hem de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açıklandı. Bu sınava ise yüzde 5 ile yüzde 10 diliminde yer alan öğrencilerin katılacağı, geri kalanların da adrese dayalı olarak liselere yerleştirileceği ifadeleri gündeme geldi. Veliler ve eğitimciler ise hem açık uçlu sınav yapılacak olmasına hem de bu sınava yalnızca bazı öğencilerin alınacak olmasına tepki gösterdi.

TEOG yerine gelecek sistemdeki sınava tüm öğrencilerin girmeleri gerektiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise bugün katıldığı bir programda gazetecilerin sorusu üzerine “TEOG’dan sonraki yeni sistemle ilgili çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak" dedi.

10-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş