Arama sonuçları

TEOG yerine gelen sistemin adı nedir?

TEOG yerine gelen sistemin adı nedir?

TEOG yerine gelen sistemin adı nedir? TEOG’un yerine liselere geçişte getirilen yeni sistemi dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıkladı. Bu sisteme göre öğrencilerin yüzde 92’si adreslerine göre yüzde 8’i de sınav sonuçlarına göre liselere yerleştirilecek. Peki TEOG yerine gelen bu sistemin adı nedir?

TEOG YERİNE GELEN SİSTEMİN ADI NEDİR?

Henüz adının tam olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından da bilinmediği görülüyor. Dün yeni sistemi anlatan Bakan Yılmaz iki farklı isim kullandı. İlk olarak Yılmaz yeni sistemin adını "Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi" diye açıkladı. Ardından Bakan Yılmaz sisteme bu kez "Liselere Kayıt Uygulaması" adı verildiğini söyledi.

BAKANLIK ÜÇÜNCÜ İSMİ DUYURDU

Milli Eğitim Bakanlığı ise Bakan Yılmaz’ın açıklamaları son bulduktan sonra daha sonra yaptığı açıklamada liselere geçişteki yeni sistemin adını "Veli tercihli serbest kayıt sistemi" diye duyurdu.

Böylece yeni sistemin şu ana kadar açıklanmış 3 ismi oldu. Galiba sisteme isim koymak velilere kalacak. Ya da şimdiden birçoklarının söylediği gibi getirilen bu yeni sistem yeni TEOG diye adlandırılacak. 

06-11-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş