Arama sonuçları

TEOG’da ilk ve ikinci dönem şampiyon sayısı nedir?

TEOG’da ilk ve ikinci dönem şampiyon sayısı nedir?

TEOG’da ilk ve ikinci dönem şampiyon sayısı nedir? Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına ilişkin iki dönemde de tüm soruları doğru yanıtlayan öğrenci sayısını açıklamıştı. Tekin "Toplam 12 dersin 240 sorusunun hepsini doğru yapan öğrenciler teorik olarak diğerlerinin önündedir. Onun sayısı da sadece 665'tir. 665 kişi her iki dönemde bütün soruları doğru cevaplayan öğrenci sayısıdır" demişti. 

TEOG’DA İLK VE İKİNCİ DÖNEM ŞAMPİYON OLDULAR

TEOG’da ilk ve ikinci dönem şampiyon sayısının ne olduğu ise açıklanmadı. Velilerin ise en çok merak ettiği konulardan biri de tüm soruları doğru yapan öğrenci sayısının yanı sıra birinci ve ikinci TEOG sınavlarında bu sayıların kaç olduğu. Çünkü başta yabancı özel okullar olmak üzere bazı özel liseler TEOG sınavlarından bazılarının sonuçlarına göre öğrenci alıyor. Bu yüzden birinci ve ikinci sınavlarda kaç öğrencinin tüm sorulara doğru yanıt verdiği de önemli oluyor. 

YÜZDELİK DİLİMLERİ DE ETKİLEYECEK

Biz de birinci ve ikinci dönem sınavlarında kaç öğrencinin tüm sorulara doğru yanıt verdiğini araştırdık. Buna göre birinci dönemde tüm sınavlardaki soruların tümüne doğru cevap veren öğrenci sayısı 1082 oldu. TEOG  ikinci dönem sınavlarında ise tüm soruları doğru yanıtlayan öğrenci sayısı ise 17 bin 79. İkinci TEOG sınavlarında rekor kırıldığı görülüyor. Bunun nedeni de soruların kolay olması ve şampiyon sayısının da bu yüzden katlanması. Her iki sınavda soruların tamamına doğru cevap veren öğrenci sayısı ise 665.

YÜZDELİK DİLİMLER NASIL ETKİLENECEK?

Bu durumun yüzdelik dilimleri ve puanları nasıl etkileyeceğine gelince; Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt bu soruya şu yanıtı veriyor: “Adayların yüzdelik dilimlerinde sapmalar olacak. Yüksek puan almalarına rağmen geçen yıl ile kıyaslandığında yüzdelik dilimler daha düşük olacak.” 

10-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş