Arama sonuçları

TEV 50 yaşında: Eğitim seferberliği başlatacak

TEV 50 yaşında: Eğitim seferberliği başlatacak

TEV 50 yaşında: Eğitim seferberliği başlatacak. Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Vakfı (TEV) 50'inci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bugüne kadar yurtiçinde 230 bin 628, yurtdışında 1.736 olmak üzere 232 birden fazla gence eğitim bursu sağlayan TEV, 27 adet de eğitim tesisi yaptırdı. Üstün ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Türkiye’deki tek okul olan TEVİTÖL’ü (TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi) devralarak eğitime devam etmesini sağlayan TEV bundan sonra da eğitime ve başarılı gençleri desteklemeye devam edecek. 

TEV 50 YAŞINDA DESTEĞE DEVAM 

TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, vakfın kuruluşunun yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında TEV ailesi olarak fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetişmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Koç, şöyle dedi: "İnanıyorum ki, Türk Eğitim Vakfı -TEV ailesi olarak bundan sonra daha fazla genci destekleyerek gençlerin ve toplumun umudunu besleyerek daha fazlasını yapmak için azmedeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetişmesi için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz."

TÜM ÜLKEDE EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLITILACAK 

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ise 50 yıldır yetenekli ve başarılı gençlere eğitimleri için burs sağlamanın yanı sıra onlarla birlikte Türkiye’nin gelişimine hizmet etmek için yeni fikirler ürettiklerini belirtti. Yırcalı sözlerini şöyle sürdürdü: 

“2017 yılı için çizdiğimiz yol haritamızda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. 50. yaşımız kapsamında sürdüreceğimiz faaliyetler umudumuzu yücelterek tüm ülkede eğitim seferberliği başlatacak. İletişim faaliyetlerimize büyük ehemmiyet verip; tesirli yaklaşımlar, konularında öncü paydaşlar, yaratıcı çalışmalar ve artan bütçemizle yeni dönemimizde bağışlarımızı artırmayı, bireysel bağışçılığı geliştirmeyi ve yeni bağış kanalları yaratmayı hedefliyoruz. 50. yılımızda tüm Türkiye’ye yayılan kapsamlı bir iletişim kampanyasıyla geniş kitlelerle buluşacağız, Türkiye’nin vakfı olduğumuzun altını çizeceğiz. TEV’in umutla pekişen ruhunu el ele, omuz omuza yayarak daha da güçleneceğiz.” 

 

28-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş