Arama sonuçları

Tezsiz yüksek lisans ücretini YÖK belirleyecek

Tezsiz yüksek lisans ücretini YÖK belirleyecek

Tezsiz yüksek lisans ücretini YÖK belirleyecek. "Yardımcı doçentlik" kadrosu yerine "doktor öğretim üyesi" kadrosunun ihdas edilmesini öngören, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek kanunlaştı. Kanuna göre, "yardımcı doçentlik" kadrosu yerine, "doktor öğretim üyesi" kadrosu ihdas edilecek. Yaklaşım 37 bin yardımcı doçent bu yasayla etkilenecek. 

 

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS ÜCRETİNİ YÖK BELİRLEYECEK

 

Kanunda doktor öğretim üyesi kadrosunun nasıl oluşacağı, kimlerin başvurabileceğine ilişkin düzenlemeler yer aldı. 

Kanunla, tezsiz yüksek lisans ücretlerinin belirlenmesi yetkisiyle ilgili düzenlemeye gidiliyor.Üniversite veya yüksek teknoloji enstitülerinde ikinci öğretim kapsamında yürütülecek tezsiz yüksek lisans programlarının açılması ile bu programlarda fiilen ders veren öğretim üyelerine ödenecek ek ders ve sınav ücretleri, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenecek. 

 

TEZLER ELEKTRONİK ORTAMA KONACAK

 

Lisansüstü tezler, yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından gizlilik kararı alınmadıkça, bilime katkı sağlamak amacıyla Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi tarafından elektronik ortamda erişime açılacak.

 

23-02-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş