Arama sonuçları

The King’s School'dan yeni bir uluslararası kolej

The King’s School'dan yeni bir uluslararası kolej

The King's Okulu'ndan yeni uluslararası kolej. Türkiye'deki aileler çocuklarının eğitimi için yurtdışında özellikle de İngiltere’de yatılı eğitim de veren uluslararası okulları tercih ediyorlar. Bu okullardan biri de kökleri 597 yılına kadar uzanan The King's School oluyor.

THE KING'S OKULU'NDAN YENİ KOLEJ

The King's School önümüzdeki öğretim yılında yeni öğrencilerini alacağı bir uluslararası okulu İngiltere’nin Kent bölgesinde Canterbury’de açacak. Canterbury International College Kampüs Yöneticileri Bill Prior and Johanna Prior yeni açılacak kolej hakkında sorularımızı yanıtladı:

The King's School ilk olarak ne zaman kuruldu ve yeni okulunuz Canterbury International College (Canterbury Uluslararası Kolej) ne zaman açılacak?

The King’s School'un kuruluşu 597’ye dayanıyor. Yeni okulumuz Canterbury International College ise 2018 Eylül’ünde açılacak.

ŞEHRİN MERKEZİNDE YENİ BİR OKUL

Canterbury tam olarak İngiltere’de nerede?

Canterbury,  İngiltere’de Kent Bölgesinin merkez şehri. Londra’ya trenle bir saatten kısa mesafede ve Londra’daki Heathrow ve Gatwick Havaalanlarının her ikisine de yakın konumda yer alıyor.

Yeni kurulacak okul şehrin dışında mı?

Hayır, şehrin tam merkezinde.

ÖĞRENCİLERE HANGİ OLANAKLAR SUNULACAK?

Bu okul öğrencilerine ne tür etkinlikler ve olanaklar sunacak?

Canterbury İngiltere’nin en eski şehirlerinde biri olmakla övünüyor fakat aynı zamanda oldukça modern ve canlı. Yıl boyunca Canterbury tarihini ve geleneklerini anma etkinlikleri yapılıyor. Şehir merkezinde birçok restoran, dükkan ve mağaza var. Konumu itibarıyla hem kırsal bölgelere hem de kıyı bölgelerine ulaşım çok kolay.

Bütün diğer The King's Okulları'nda olduğu gibi yeni açılacak okulumuzda da öğrencilerin özellikle spor ve müzik yetenekleri geliştirilecek. Başarılı sporcu ve müzisyenlerine okulun spor takımlarına, orkestra ve korosuna katılma imkanı verilecek. Kampüste çeşitli faaliyetler için büyük bir spor salonu mevcut.

DRAMA, MÜZİK VE DANS GELENEĞİ ÜZERİNE KURULU

Müzik derslerinin yapıldığı büyük bir sınıfın yanı sıra özel dersler için küçük sınıflarımız da var. Katedral alanındaki The King’s Edred Wright Müzik Okulu’nun büyük bir CD ve nota kütüphanesi, ayrıca bodrum katında da profesyonel donanımlı bir kayıt stüdyosu bulunmakta.

Mükemmel bir drama, müzik ve dans geleneği üzerine kurulan The King’s, kısa bir süre içinde Malthouse Tiyatrosu'nu da açacak. 350 kişilik bu tiyatronun aydınlatma ve akustik sistemleri için en son teknolojiden yararlanıldı.

OKULA EN FAZLA 40 ÖĞRENCİ ALINACAK?

Kaç öğrenciniz olacak ve bunların kaçının uluslararası öğrenci olmasını planlıyorsunuz?

2018 Eylül başlangıçlı akademik dönemde en fazla 40 öğrencimiz olacak. 2019 Eylül’den sonra bu sayısının en fazla 80’e çıkması düşünülüyor. Öğrencilerimizin tümü uluslararası öğrenci olacak.

Okulunuz sırf erkek ya da kız öğrencilere mi açık yoksa karma eğitim mi veriyorsunuz?

Karma eğitim veriyoruz.

Öğrencilerinizin yaş/sınıf aralığı nedir?

11-16 yaş aralığı ki bu da 7 ila 11'inci sınıflar demek oluyor.

HANGİ PROGRAMLAR BULUNUYOR?

IB veya benzeri bir uluslararası program sunuyor musunuz?

Öğretim programımız içinde 1 yıllık uluslararası iGCSEs, 2 yıllık iGCSEs, uzun dönem yatılı eğitim (bir yıl veya daha uzun süreli) ve bu eğitime yönelik hazırlık dersleri, Pre-A level kursları ve IB’ye hazırlık dersleri de bulunmakta.

EĞİTİM SADECE YATILI OLACAK

Yatılı eğitimin yanı sıra gündüz eğitiminiz de var mı? Veliler çocuklarına bir ev kiralayabilir mi ya da çocuklar bir aile yanında kalabilirler mi?

Şu anda gündüz eğitimi sunmuyoruz fakat bu öneriyi gözönüne alarak yatılı olmayan öğrenciler için fiyat ayarlaması yapmayı düşünebiliriz.

Okullarınızın mezunları hangi üniversitelere giriyor?

Okulumuz 2018 Eylül’ünde açılacağından henüz mezunumuz yok. Ancak, The King’s School (ana merkez) 2017 mezunlarının tercihleri şöyle oldu: Edinburgh 22, Cambridge 16, Durham 12, Exeter 10, Oxford 7, York 7, Imperial College 6, Warwick 6, University College London 5, Leeds 5, Nottingham 5, Bristol 4, Royal Holloway 4, London School of Economics 4, King's College London 4 ve Royal Agricultural University 4 öğrenci. Diğer tercihler arasında Manchester, Warwick, Newcastle, York ve Birmingham vardı. Ayrıca 12 mezunumuz Amerikan üniversitelerine gitti.

İNGİLİZCESİ YETERSİZ ÖĞRENCİYE DESTEK VAR

İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfı var mı?

Okulumuz öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirmek için her türlü desteği verecektir. Bunu araştırma ve tartışmaya dayalı, eleştirel düşünce ve yaratıcı ifadeyi, fiziksel aktiviteyi destekleyen bir müfredat ile gerçekleştireceğiz.  

Bazı okullar kayıt İngilizce sınavına ek olarak matematik sınavı da şart koşuyor. Ara sınıflara kaydolmak için sizin şartlarınız nedir?

Uluslararası okulumuzda verilen derslerin her biri için ayrı mezuniyet belgesi verilir.

OKULUN YILLIK ÖĞRENİM ÜCRETLERİ NEDİR?

Yıllık ücret nedir? Neleri kapsar?

Okulumuzun 2018-2019 akademik yılı için ücretler şu şekilde belirlenmiştir:

7 ve 8’inci sınıflar: Yıllık ücret - 36.000 Sterlin, Dönem ücreti - 12.000 Sterlin

9 ve 11’inci sınıflar: Yıllık ücret - 42.000 Sterlin, Dönem ücreti - 14.000 Sterlin

ÜCRETLER NELERİ KAPSIYOR?

Bu ücretlerin kapsadığı masrafları ise şöyle sıralayabiliriz:

•Standard akademik ve ortak müfredat eğitim

•Konaklama (çamaşır dahil), yiyecek, genel sağlık hizmeti, kablosuz internet, dijital dosya depolama gibi hizmetler.

•Okulun dersler için istediği akademik kitaplar ve gereçler.

•Okulun temel eğitiminin parçası kabul ettiği geziler.

•Özel Sağlık Sigortası ve Diş Sağlığı Sigortası.

 

BURS OLANAĞI VAR MI?

 

Burs veriyor musunuz? Burslardan yararlanma şartlarınız nelerdir?

Hayır, şu anda hiçbir burs verilmemekte.

Sizce veliler niçin okulunuzu seçmeliler?

The King's School Canterbury International College, tarihi 597’ye dayanan köklü The King’s eğitim geleneğinin en yenisi. Bize gelen öğrenciler hem o tarihin bir parçası olacak hem de gelenekselle modernin yenilikçi bir karışımında eğitim görecekler. Bu eğitim özellikle uluslararası öğrenciler için tasarlanmış olup onları global bir geleceğe hazırlamayı hedefliyor. Öğrencilerin kalacakları ve eğitim görecekleri bina en son teknoloji ile ve en iyi Londra mimarları tarafından yapıldı. Bir diğer önemli konu da The King’s, yatılı öğrencilerin bakımı konusunda diğer tüm okullardan daha tecrübeli oluşu. Uluslararası Kolej olarak bizler de ana merkezimizin bu tecrübesinden yararlanarak öğrencilerimizin zihinsel ve fiziksel gelişimleri için en iyi uygulamaları ve olanakları kullanacağız. Ayrıca, okul personeli olarak bizler kampusta yerleşik olduğumuzdan öğrencilerin gelişimlerini çok yakından izleyebileceğiz.

OKULUN AKADEMİK KADROSU NASIL OLUŞUYOR?

Bize akademik kadronuz hakkında biraz bilgi verebilir misinis?

Bill ve Jo Prior okulumuzun eş yöneticileri. Bill’in University of Oxford Üniversitesi Doğu Bilimleri bölümünden birincilikle aldığı diploması var ve halen master çalışmalarına devam ediyor. Öğretmenlik stajını University of Edinburgh'da yaptı, ayrıca Çin ve Kore’de de devam etti. İskoçya’daki Dollar Akademi'de öğretmenlik yaparken, Şangay’da bir okulun açılmasında da katkıları oldu. İngilizce, Mandarin Çincesi ve Almanca biliyor.

Jo’nun da birincilikle aldığı diploma University of Oxford  İngilizce-Fransızca bölümünden. Bir sene Paris’te Sorbonne’da da eğitim gördükten sonra Jo, Edinburgh Üniversitesi’ne öğretmenlik stajı için gitti. Daha sonra eşiyle birlikte Şanghay’da öğretmenlik yaptı. Jo, İskoçya’daki Loretto Okulu 4’üncü ve 5’in Sınıf Yönetmenliği’nden sonra The King’s okullarına katıldı. Mükemmel İngilizce ve Fransızcası ve ayrıca Almanya’da büyüdüğü için akıcı bir  Almancası var.

Okulumuz 2018 Eylül’deki açılış için kadro oluşturmakta. Şimdiden aramıza katılanlar arasında yatakhane sorumlusu ve rehber öğretmen Suzanne Kuster ile matematik öğretmeni Antonio Orlando’yu sayabiliriz.

Okul hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.kings-school.co.uk

 

30-03-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş